VUGD amatpersona piedalās ES Civilās aizsardzības novērtēšanas un koordinācijas misijā plūdu skartajā Moldovā

12.07.2010

Eiropas Komisijas Monitoringa informācijas centrs (MIC) 7.jūlijā saņēma palīdzības pieprasījumu no Moldovas Iekšlietu ministrijas Civilās aizsardzības un ārkārtējo situāciju dienesta, sakarā ar plūdiem Moldovā.


Eiropas Komisija no 10.jūlija līdz 22.jūlijam uz Moldovu nosūtīja ES Civilās aizsardzības vienību (EU Civil Protection team - assessment and coordination team), kurā iekļauts Kristaps Eklons, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieka vietnieks, kā arī Jevgēniju Jutkevicu (Jevgueni Jutkevits) no Igaunijas un Mario Karlo Koningu (Mario Carlo Koenig) no Vācijas.

ES Civilās aizsardzības vienību Eiropas Komisija komplektē no Eiropas Savienības dalībvalstu nominētajiem ekspertiem, kas atbilst iepriekš izvirzītajām prasībām un ir ieguvuši atbilstošu apmācību civilās aizsardzības mehānisma kursos. 

ES Civilās aizsardzības vienības uzdevums ir palīdzēt Moldovas atbildīgajām institūcijām novērtēt un koordinēt iespējamās palīdzības veidus un apjomu, kā arī koordinēt iespējamās palīdzības saņemšanu.


Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.26183300


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ