Drošības policija aiztur personu grupu, kas nodarbojās ar nelegālu ieroču un sprāgstvielu tirdzniecību

01.07.2010

Drošības policija mērķtiecīgu operatīvo darbību rezultātā 15.jūnijā Rīgā aizturēja personu grupu – sešas personas, no kurām trīs bija iepriekš tiesātas. Šī grupa ilgstošā laika periodā nodarbojās ar šaujamieroču un sprāgstvielu neatļautu tirdzniecību. Noziedzīgā grupa iegādājās un ieveda Latvijā rūpnieciski izgatavotus un pašizgatavotus šaujamieročus un spridzināšanas ietaises (granātas) to turpmākai neatļautai realizēšanai.


Pēc aizturēšanas pie vienas personas tika izņemtas divas granātas „Ф-1” un šaujamieroču aptveres, kuras viņš bija iegādājies „darījuma” brīdī. Pie citas personas pēc aizturēšanas tika izņemts gludstobra pumpjveida šaujamierocis pielādēts ar piecām patronām.

Par šaujamieroču, šaujamieroču munīcijas un spridzināšanas ietaišu neatļautu iegādāšanos un realizēšanu Drošības policijā tika uzsākts kriminālprocess, atbilstoši Krimināllikuma 233.panta 2.daļai.

Šobrīd Drošības policijas veikto izmeklēšanas darbību rezultātā kopumā ir izņemtas: 776 patronas, divas bises, viens bises nogrieznis (t.s.“obrez”), viena pistole, trīs karabīnes (viena, no kurām konstruēta kā snaipera ierocis), divi klusinātāji, deviņas granātas („Ф-1” un „РГН” tipa) ar astoņiem uzspridzinātājiem, divi automātiskie šaujamieroči, no kuriem viens ir paštaisīts un paredzēts slēptai nēsāšanai.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka šaujamieroču un sprāgstvielas cenas svārstījās no 25 līdz 1500 latiem par vienu vienību.

Kriminālprocesā 3 personām noteikts procesuālais statuss - persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. 3 personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Drošības policija turpina pirmstiesas izmeklēšanu.


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ