Robežsargi aiztur personas ar zagtām un viltotām vīzām

29.06.2010

Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes lidostas „Rīga” Robežkontroles punkta robežsargi aizturējuši četrus Irānas pilsoņus ar zagtām Polijas vīzām un divus Gruzijas pilsoņus ar viltotām Vācijas vīzām.


Šā gada 22. jūnijā Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes Lidostas „Rīga” Robežkontroles punktā, tika konstatēts, ka četri Irānas pilsoņi ieceļošanai Latvijā izmanto zagtas Polijas vīzas. Personas Latvijā ieceļoja no Stambulas. Irānas pilsoņi plānoja tālāk izceļot uz Poliju. Aizturētās personas 24. jūnijā tika atgrieztas uz izceļošanas valsti Stambulu.

Savukārt šā gada 25. jūnijā Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes lidostas „Rīga” Robežkontroles punktā amatpersonas uz aizdomu pamata par viltotu Šengenas (Vācijas) vīzu izmantošanu aizturēja divas Gruzijas pilsones. Valsts robežsardzes galvenās pārvaldes Ekspertīžu dienesta amatpersonai veicot vīzu detalizētu pārbaudi, dokumentu viltojums apstiprinājās. Veicot personu mantu apskati, pie katras personas tika atrasta vēl cita Gruzijas pilsoņa pase. Personas Latvijā ieceļoja no Minskas, savukārt Minskā ieceļoja no Tbilisi. Aizturētās Gruzijas pilsones 25. jūnijā tika atgrieztas uz mītnes valsti Tbilisi.

Pret aizturētajām personām tika uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas, par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem viltošanu, kā arī par viltota dokumenta realizēšanu vai izmantošanu.

Informāciju sagatavoja: Zane Šukšina
Valsts robežsardzes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore, tālrunis 67075740, e-pasts: zane.suksina@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ