Patvēruma meklētāji arī Latvijā atzīmēs Bēgļu dienu

18.06.2010

Ar cirka izrādes apmeklējumu un saviesīgu pasākumu patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā „Mucenieki” Ropažu novadā vairāk nekā divdesmit Latvijā dzīvojošie bēgļi, alternatīvo statusu saņēmušie un patvēruma meklētāji, kā arī viņu bērni šīs nedēļas nogalē atzīmēs ANO Starptautisko Bēgļu dienu.


Tā kā gan iepriekšējā gadā, gan arī šogad vērojama tendence, ka patvērumu Latvijai lūdz ģimenes ar maziem bērniem, Bēgļu dienas ietvaros īpašs uzsvars likts tieši uz to, lai sagādātu prieku mazuļiem un viņu vecākiem. Pateicoties Rīgas Cirka atbalstam, patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā „Mucenieki” mītošās ģimenes ar bērniem sestdien, 19.jūnijā, varēs apmeklēt cirka izrādi un noskatīties gan klaunu, gan iluzionistu, gan gaisa vingrotāju sniegumu. Par šo iespēju īpaši priecīgi ir mazie bērni, kuri savā dzīvē līdz šim neko tādu vēl nav redzējuši, jo viņu ģimenes ir bijušas spiestas pamest savas mājas karadarbības, dzīvības draudu, vajāšanas vai citu ārkārtēju apsvērumu dēļ.

„Līdzīgi kā pirms vairākiem gadu desmitiem mūsu pašu valsts iedzīvotāji bija spiesti bēgt no savām mājām un meklēt patvērumu svešatnē, tā arī šie cilvēki šodien tiecas pēc miera, stabilitātes un drošības. Tieši tāpēc gan Latvijas, gan citu Eiropas Savienības dalībvalstu uzdevums ir nodrošināt to, lai mēs varētu šiem cilvēkiem dot pajumti, kamēr viņu pašu valstī situācija nav normalizējusies,” uzsver Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Jānis Citskovskis.

Šobrīd patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā „Mucenieki” uzturas 20 patvēruma meklētāji, kas Latvijā ieradušies no Afganistānas, Palestīnas, Kongo Demokrātiskās Republikas un citām valstīm. Kopumā šogad Latvija saņēmusi 25 patvēruma lūgumus, savukārt bēgļa statuss piemērots 3 pieaugušajiem un 4 bērniem, bet alternatīvais statuss piešķirts 3 pieaugušajiem un 5 bērniem.

Ik gadu 20.jūnijā pasaulē tiek atzīmēta ANO Starptautiskā Bēgļu diena, kuras mērķis ir vērst uzmanību uz desmitiem miljonu bēgļu un citām ar varu pārvietotām personām visā pasaulē, kā arī uz viņu vajadzībām – sākot ar ūdeni un pajumti, beidzot ar aizsardzību un iecietību.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ