Ugunsdzēsības muzejā atvērto durvju diena

24.05.2010

Eiropas Savienības projekta „Brīvprātīgo ugunsdzēsēju darba un ugunsdrošības jautājumu aktualizēšana" (FireSafe) ietvaros 25.maijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 Latvijas Ugunsdzēsības muzejā Hanzas ielā 5, tiek rīkota atvērto durvju diena.


Šajā dienā visiem interesentiem muzeja apmeklējums būs bezmaksas.

Programmā iepazīšanās ar pastāvīgo ekspozīciju, izstādi „Latvijas ugunsdzēsība gadsimtu mijā – 1990.-2010.g.”, fotoizstādi „Dienesta ikdiena”, bērniem konkursi, praktiskas nodarbības dzēšanā.

Izstāde „Latvijas ugunsdzēsība gadsimtu mijā – 1990.-2010.g.”, tika atklāta 17. maijā, un veltīta Latvijas ugunsdzēsības 145.gadadienai. Izstādē ir apskatāms laika posms, kā ugunsdzēsības dienests veidojies un attīstījies atjaunotās Latvijas laikā. Apmeklētāji var apskatīt, kā mainījušies ugunsdzēsēju formas tērpi, pilnveidojusies ugunsdzēsības tehnika, attīstījies un mainījies dienests, pārtopot par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Atsevišķs stends ir veltīts arī starptautiskajai sadarbībai. 1929.gadā Latvija iestājās visrespektablākajā starptautiskajā ugunsgrēku novēršanas un dzēšanas tehniskajā komitejā (CTIF, dibināta 1901.gadā, Parīzē). Latvijai atgūstot neatkarību, ugunsdzēsēji sāka interesēties par iespēju atkal ieņemt savu vietu CTIF, un 1992.gada 25.septembrī Albenā (Bulgārijā) pastāvīgās padomes sēdē Latvija tika atjaunota šīs organizācijas sastāvā.


Sagatavoja:
Inga Vetere,
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.26183300


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ