Iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces apsveikums Latvijas ugunsdzēsības 145.gadadienā

14.05.2010

Pirms 145 gadiem Rīgā uz ugunsgrēku pirmo reizi izbrauca organizēta brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda. Tas bija sākums un pēc tam arī citās Latvijas pilsētās sāka veidoties šādas brīvprātīgās ugunsdzēsēju biedrības. Manuprāt, vēl arvien nenovērtēts ir šo pirmo biedrību ieguldījums latviešu nacionālās pašapziņas veidošanā. Spēja tā laika inteliģentākajiem un gaišākiem prātiem apvienoties, lai strādātu sabiedrības drošības labā, ir viens liels solis tuvāk nacionālās apziņas izveidē. Laiki ir mainījušies, bijuši kari, okupācijas posmi, neatkarības iegūšana, pazaudēšana un atjaunošana, bet Jūsu uzdevums ir palicis nemainīgs – glābt cilvēku dzīvības ugunsnelaimēs un dzīvībai bīstamās situācijās.


Pirmie ugunsdzēsēji bija sabiedrībā cienīti un godāti cilvēki. Jūsu dienestam ir apbrīnojama spēja šo īpašību nezaudēt cauri gadu desmitiem. Arī šodien ugunsdzēsēji ir tie, kuru darbu sabiedrība augstu novērtē un ciena. Ugunsdzēsējs tā, manuprāt, nav tikai profesija, tā ir arī pārliecība un dzīvesveids. Tādēļ no visas sirds lepojos ar Jums, cienu un novērtēju to darbu, ko Jūs ik dienu veicat, lai glābtu cilvēku dzīvības.

Uguns ir briesmīga stihija, kas cilvēkus nežēlo un nešķiro ne pēc tautības, ne mantiskā stāvokļa, ne pēc kādiem citiem apstākļiem. Tai reti kuri šķēršļi ir nepārvarami. Jūs drosmīgi ik dienas stājaties pretī šai stihijai un veidojat šos nepārvaramos šķēršļus.

Pagājušais gads Iekšlietu ministrijā un dienestos ir bijis izdzīvošanas gads. Tāpat tas arī ir bijis lielu pārmaiņu gads, esam veikuši ievērojamas strukturālās reformas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā un diemžēl mums nācās arī samazināt atalgojumu. Šogad mēs jau dzīvojam un atalgojuma un sociālo garantiju samazinājums nav gaidāms. Es ļoti novērtēju to, ka Jūs esat izpratuši šo reformu nepieciešamību, jūsu darba spars un degsme ir tikai auguši.

Apsveicu Jūs Latvijas ugunsdzēsības 145.gadadienā un novēlu Jums nepazaudēt mīlestību pret to, ko Jūs dariet, un to īpašo dzirkstelīti, kas ir Jūsu skatienā. Es ļoti novērtēju un cienu to, ka ik dienu Jūs apzinīgi, godprātīgi un profesionāli veicat savus dienesta pienākumus, lai cilvēki Latvijā varētu justies droši un pasargāti.


Ar cieņu,
iekšlietu ministre Linda Mūrniece

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ