Plāno vienkāršot ārzemnieku uzaicināšanu nodarbinātības nolūkā

13.05.2010

Ieviešot vienas pieturas aģentūras principu darba atļaujas un uzturēšanās atļaujas pieprasīšanas procedūrā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) iecerējusi uzlabot un vienkāršot kārtību, kādā uzaicināmi ārzemnieki nodarbinātības nolūkā. Turpmāk darba devējiem, kas nodarbina ārzemniekus, trešo valstu pilsoņu uzaicināšanai varētu pietikt ar Pārvaldē apstiprinātu uzaicinājumu vai ielūgumu, un izsaukums nebūtu atsevišķi vēl jāapstiprina arī Nodarbinātības Valsts aģentūrā.

To paredz Iekšlietu ministrijas šodien, 13.maijā, Valsts sekretāru sanāksmē saskaņošanai pieteiktais jaunais Ministru kabineta noteikumu projekts „Par darba atļaujām ārzemniekiem”.
Darba devējiem, tāpat kā līdz šim, arī turpmāk būs prasīts reģistrēt vakanci Nodarbinātības valsts aģentūrā un sākotnēji to piedāvāt Latvijas vai Eiropas Savienības iedzīvotājiem, taču, ja prasībām atbilstošu kandidātu mēneša laikā atrast nebūs bijis iespējams, uzņēmējs varēs uzreiz vērsties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, kas piecu darbadienu laikā pārbaudīs visu informāciju un lems par uzaicinājuma apstiprināšanu. Kā norāda jaunā likumprojekta izstrādātāji, tādējādi tiktu novērsta procedūru dublēšanās un darba devēji ar ārzemnieku uzaicināšanu saistītos jautājumus varētu risināt vienā iestādē – PMLP.

Tāpat noteikumu projekts paredz, ka gadījumos, kad ārzemniekam ir tiesības strādāt pie jebkura darba devēja, vairs nebūs nepieciešams saņemt atsevišķu dokumentu – darba atļauju. Šo informāciju varēs norādīt uzreiz uzturēšanās atļaujas ielīmē, tādējādi PMLP nevajadzēs datus par šiem ārzemniekiem iekļaut darba atļauju reģistrā, gatavot darba atļaujas veidlapas, kā arī ārzemniekam nebūs nepieciešams šo veidlapu uzglabāt, lai varētu to uzrādīt darba devējam vai kontrolējošajām institūcijām.

2009.gadā darba devējiem no Latvijas tika izsniegtas darba atļaujas 6125 ārzemnieku nodarbināšanai. Lielākoties ārzemēs tiek meklēti speciālisti tādās nozarēs kā apstrādes rūpniecība, transports un tirdzniecība.

Ministru kabineta noteikumu projekts pašlaik iesniegts saskaņošanai ar citām institūcijām un jaunā kārtība spēkā varētu stāties tikai pēc apstiprināšanas valdības sēdē.


Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ