Ieturētās izdienas pensijas izmaksās jūlijā

11.05.2010

Visas ieturētās izdienas pensijas tiks atmaksātas jūlijā kopā ar regulāro pensiju, paredz šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi deviņos likumos par izdienas pensijām.

Komisija lēma, ka izdienas pensijas pilnā apmērā jāsāk izmaksāt no šī gada jūnija. Savukārt naudu, kas ieturēta no 2009.gada jūlija līdz 2010.gada maijam, pensionāriem atmaksās kopā ar šī gada jūlija pensiju.

Izdienas pensijas saņēmēja nāves gadījumā ieturēto pensijas daļu būs tiesības saņemt pensijas saņēmēja laulātajam, pirmās un otrās pakāpes radiniekiem, vai arī citai personai uz mantojuma apliecības vai tiesas nolēmuma pamata.

Komisijas deputāti nolēma izdienas pensijas regulējošos likumus papildināt ar normu, ka pensijas saņēmēja nāves gadījumā viņa laulātajam izmaksā vienreizēju pabalstu mirušā dzīvesbiedra divu pensiju apmērā. Šāds pabalsts patlaban jau pienākas mirušo valsts pensiju saņēmēju laulātajiem.

Saeima par minēto likumu grozījumu pieņemšanu lems jau šonedēļ.

Vēl aprīlī Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus vairākos likumos, kas paredzēja personām, kuras laika posmā no 2009.gada 1.jūlija līdz 2010.gada 28.februārim izdienas pensiju saņēma ierobežotā 90% vai 30% apmērā no piešķirtās izdienas pensijas, ieturēto un nesaņemto izdienas pensijas daļu izmaksāt 2010.gada maijā. Tagad izmaksu laiks mainīts.

Saeimas komisija šodien izskatīja grozījumus likumā par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm, grozījumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu izdienas pensiju likumā, grozījumus Militārpersonu izdienas pensiju likumā, Diplomātu izdienas pensiju likumā, Tiesnešu izdienas pensiju likumā, Prokuroru izdienas pensiju likumā, Satversmes aizsardzības biroja amatpersonu izdienas pensiju likumā un Valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas pensiju likumā.


LETA


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

2 komentāri

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ