Robežsardzes amatpersonas piedalās Starptautiskās Migrācijas organizācijas rīkotajā sanāksmē

21.04.2010

Valsts Robežsardzes Atgriešanas un patvēruma meklētāju lietu nodaļas galvenās inspektores Solvita Steļmaka un Anželika Alika š.g.12.-15.aprīlī piedalījās Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) rīkotajā sanāksmē par brīvprātīgo atgriešanās programmu realizāciju praksi, kura tika organizēta Austrijā (Vīnē).


Sanāksmē tika iegūta informācija par labāko praksi brīvprātīgās atgriešanās un reintegrācijas jomā, IOM Vīnes biroja, nevalstisko organizāciju un Austrijas Iekšlietu ministrijas  kompetences jomas un īstenojamie pasākumi, organizējot ārzemnieku atgriešanu un reintegrāciju.

IOM Rīgas birojs, realizējot Eiropas Atgriešanas fonda līdzfinansēto projektu „Atgriešanās un reintegrācijas sistēmas sagatavošana Latvijā”, organizē seminārus un pieredzes apmaiņas vizītes kompetento valsts iestāžu darbiniekiem par paraugpraksi brīvprātīgās atgriešanas jomā ES dalībvalstīs un brīvprātīgās atgriešanas procedūru piemērošanu nelegālās imigrācijas izcelsmes valstīs, kā arī reintegrācijas pasākumu īstenošanu.

Minētā projekta ietvaros 2009. gadā VRS amatpersonas piedalījās vizītēs uz Norvēģiju, Nīderlandi, Beļģiju, Ukrainu, Moldovu, Baltkrieviju. Vizītes tiek organizētas ar mērķi izstrādāt brīvprātīgās atgriešanās un reintegrācijas sistēmas, Starptautiskās Migrācijas organizācijas un valsts kompetento iestāžu atgriešanas jomā sadarbības modeli.


Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Korne,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.korne@rs.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ