Policija ir saņēmusi vairāku personu iesniegumus par e-bibliotēkas darbības atjaunošanu

20.04.2010

No šā gada 29.marta Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomikas policijas pārvalde ir saņēmusi vairāku kriminālprocesā neiesaistīto fizisko personu identiskus iesniegumus par viņu tiesību aizskaršanu sakarā ar interneta vietnes www.e-biblioteka.lv „darbības apturēšanu”, kā arī lūgumus interneta vietni atjaunot. Minēto iesniegumu saturs tika izplatīts surogātpasta veidā, kas norāda uz iespējamo mērķi traucēt izmeklēšanas norisi un tiesiskā rezultāta sasniegšanu, kā arī apšauba iesniedzēju pausto gribu.


Šajā sakarā Ekonomikas policijas pārvalde informē, ka 2009.gada 12.novembrī tika uzsākts kriminālprocess pēc vairāku fizisko un juridisko personu iesniegumiem par autortiesību objektu iespējamu neatļautu izmantošanu interneta vietnē www.e-biblioteka.lv.

Izmeklēšanā tika konstatēts, ka neatļauti  komerciālā apritē esošo grāmatu skaits pārsniedz 400 vienības. Lai nodrošinātu pieradījumu veseluma saglabāšanu un izpēti, kā arī lai pārtrauktu autortiesību objektu neatļautu izmantošanu, 2010.gada 18.martā, pamatojoties uz lēmumu par izņemšanas izdarīšanu, tika izņemti (nevis „arestēti”) serveri, uz kuriem atrodas interneta vietne www.e-biblioteka.lv. 2010.gada 19.martā izņemtiem serveriem tika nozīmēta kibertehniskā ekspertīze. Pēc eksperta atzinuma saņemšanas tiks lemts jautājums par serveru atgriešanu.

Atbildot uz SIA "Ideju forums" viedokli par izmeklēšanas norisi, vēlamies precizēt, ka kriminālprocesa mērķis ir nodrošināt krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu, un SIA "Ideju forums" pārstāvjiem ir tiesības Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā pieteikt lūgumu par kopijas izveidošanu konkrētai informācijai, kas palīdzētu noteikt precīzu autoru darbu izmantošanas statistiku.
 
Sagatavoja:

Linda Neimane Zobena
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394
Mob.tālr.26520000
linda.neimane@vp.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ