Par Šengenas vīzu termiņa pagarināšanu ārzemniekiem

19.04.2010

Tā kā jau vairākas dienas no lidostas ir atcelti visi reisi un daudziem Latvijas tūristiem piespiedu aizkavēšanās dēļ nebūs iespējamas pamest valsti līdz iepriekš izsniegtās Šengenas vīzas termiņa beigām, Valsts robežsardze un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde vienojusies par kārtību, kad un kā ārzemniekiem pašreizējā situācijā nepieciešams vīzu pagarināt.


Izvērtējot ārkārtas situāciju saistībā ar Īslandes vulkāna radītajiem sarežģījumiem gaisa satiksmē, Valsts robežsardze pieņēmusi lēmumu nelikt šķēršļus personu izceļošanai arī ar nederīgām vīzām, ja paredzēts izbraukt no Latvijas tieši uz trešo valsti, piemēram, ar vilcienu dodoties uz Krieviju. Šādos gadījumos personai par vīzas derīguma termiņa pārsniegšanu sods netiks piemērots, taču būs jāpierāda, ka iepriekš bija paredzēts ceļot ar lidmašīnu, un vīzas termiņa pārsniegšana ir saistīta ar aizkavētajiem lidojumiem. To apliecina lidmašīnas biļete vai izziņa no aviokompānijas.

Savukārt tajos gadījumos, ja tūristam uz galamērķi ir paredzēts doties caur kādu citu Šengenas valsti (piemēram, ar automašīnu caur Lietuvu uz Baltkrieviju vai caur Frankfurtes lidostu uz Stambulu), nepieciešams saņemt vīzas pagarinājumu. To iespējams nokārtot jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā un, pamatojoties uz nepārvaramu varu, jaunā vīza tiks izsniegta bez maksas. Personai būs jāuzraksta iesniegums un jāuzrāda lidmašīnas biļešu kopijas, kas apstiprina uzkavēšanās termiņa pārsniegšanas iemeslu. Tāpat neieciešams iesniegt vienu fotogrāfiju un uzrādīt apdrošināšanas polisi.

PMLP nodaļas atrodas visās lielākajās Latvijas pilsētās un reģionālajos centros, savukārt Rīgā ārzemniekiem vīzas ir iespējams pagarināt tikai nodaļā Čiekurkalna 1.līnijā 1.

Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ