Valsts policijas koledžā apmācīs policistus no Afganistānas

16.04.2010

Nākamajā nedēļā, no 19.aprīļa līdz 23.aprīlim, Valsts policijas koledžā (VPK), Rīgā, Ezermalas ielā 8 notiks apmācības četriem Afganistānas Farjabas provinces Kriminālpolicijas nodaļu vadītājiem un vienam Farjabas provinces Prokuratūras izmeklēšanas nodaļas prokuroram.


Afganistānas pārstāvjiem paredzēts piecu dienu mācību kurss, kas aptvers atsevišķus kriminālizmeklēšanas aspektus- taktiku un meklēšanu, kā arī ekspertu darba specializāciju.

Mācības vadīs VPK direktors Aigars Evardsons, VPK Kriminālistikas katedras vadītāja Aelita Zīle, VPK Kriminālistikas katedras docents Uno Stangvils, VPK Kriminālistikas katedras lektors Pēteris Kločaņiks un Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Narkotiku apkarošanas biroja priekšnieks Kārlis Dombrovskis.

Vizītes laikā pārstāvjiem no Afganistānas ir paredzēts tikties arī ar VP priekšnieku Valdi Voinu, VP Galvenās Administratīvās pārvaldes priekšnieku Arti Velšu, VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšniekam Raulu Kviesīti un VP Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Andri Dzeni.

Jau vēstīts, ka šā gada 12.janvārī valdība lēma par 10 000 latu piešķiršanu no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Ārlietu ministrijai attīstības sadarbības projekta īstenošanai Afganistānā, kā ietvaros, sadarbojoties ar VPK un VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1.biroja 1.nodaļas vecāko inspektoru majoru Andri Bērziņu, kurš šobrīd dien Afganistānā Eiropas Savienības policijas misijā (EUPOL AFGANISTAN), tika secināts, ka līdzekļus nepieciešams ieguldīt, apmācot Afganistānas pārstāvjus kriminālizmeklēšanas jautājumos.

 

Plašāka informācija:
Aigars Evardsons
Valsts policijas koledžas direktors
671 46284; 29462280
paligs@koledza.vp.gov.lv


Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ