Jēkabpils ugunsdzēsēji glābēji apbalvoti ar VUGD zīmi „Par nopelniem”

15.04.2010

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona Jēkabpils daļas ugunsdzēsējiem glābējiem Valdim Mačukam un Aigaram Miglānam par pašaizliedzīgu un profesionālu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību, 16.aprīlī plkst.10.00 Jēkabpils daļā tiks pasniegts VUGD apbalvojums - Sudraba zīmi „Par nopelniem”.


VUGD Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļas sakaru punkts saņēma informāciju, ka Daugavā pie Jēkabpils uz ledus gabala peld cilvēks. Uz notikuma vietu nekavējoties devās glābēji. Ugunsdzēsēju automašīnas brauca gar abiem Daugavas krastiem, jo cilvēks atradās Daugavas vidū. Piebraucot pie upes, glābēji ieraudzīja, ka cilvēks atrodas uz ļoti maza, apmēram 2x2 m ledus gabala aptuveni 100 m no krasta, un straume to lielā ātrumā nesa uz priekšu. Jēkabpils daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) seržants Valdis Mačuks un ugunsdzēsējs glābējs kaprālis Aigars Miglāns pieņēma lēmumu aizbraukt garām peldošajam ledus gabalam, lai lejpus tā ielaistu upē laivu. Jau divatā velkot smago laivu no krasta līdz ūdenim, glābēji redzēja, ka cilvēks aizpeld tiem garām un uzkabināt laivai motoru tiem nepietiks laika, jo tālāk upē sākas krāces. Tādēļ tika nolemts ledus gabalu panākt laivā ar airu palīdzību. Glābējiem izdevās panākt un iecelt laivā uz ledus gabala peldošo 19 gadus veco meiteni tikai apmēram 100 m no krācēm, kas viņai varēja būt liktenīgas.


Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.26183300


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ