Ugunsdzēsības muzejs kļūst ērti pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem

13.04.2010

Marta beigās Latvijas ugunsdzēsības muzejs projekta FireSafe – „Brīvprātīgo ugunsdzēsēju darba un ugunsdrošības jautājumu aktualizēšana” ietvaros saņēma mobilo kāpurķēžu invalīdu ratiņkrēslu pacēlāju, kas iegādāts konkursa kārtībā (attēlos redzams, kā muzeja darbinieki tiek apmācīti strādāt ar šo pacēlāju). Tas būtiski palielinās visu muzeja telpu pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Izmantojot pacēlāju, muzeja darbinieki viegli un bez piepūles varēs nodrošināt invalīdu ratiņkrēslu pārvietošanu starp muzeja stāviem, lai cilvēki ar kustību traucējumiem varētu apskatīt visu pieejamo muzeja ekspozīciju. Projekta darbības ietvaros turpinās darbs muzeja pieejamības pilnveidošanā, t.sk. invalīdu autostāvvietas aprīkošana, ekspozīcijas laukumu paplašināšana, apmācību auditorijas sakārtošana, praktisko nodarbību tehnisko iespēju attīstība.

 

Projektu finansē Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma Eiropas teritoriālās sadarbības mērķa ietvaros. Kopējās projekta plānotās izmaksas – 296191 EUR, no tām 85 % sedz Eiropas reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Projekta galvenais realizētājs ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (Latvijas Ugunsdzēsības muzejs). Kā projekta partneri izvēlēti Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību apvienība, Ainažu pilsētas pašvaldība, Staiceles pilsētas pašvaldība un Haademeeste pašvaldība Igaunijā. Ilgi ir nācies gaidīt projekta apstiprinājumu, tādēļ, pēc Teritoriālās reformas ieviešanas Latvijā, projekta Staiceles daļas realizēšana jāpārņem Alojas novadam, bet Ainažu daļa - Salacgrīvas novadam.

Galvenie šī projekta mērķi ir atjaunot kultūrvēsturiskas nozīmes ugunsdzēsēju celtnes, popularizēt to kultūrvēsturisko vērtību un ugunsdzēsēju darbu šodien, aktualizēt skolu jaunatnes izglītošanas nozīmi drošības jautājumos u.c.
2010.gada 12.aprīlis

 

Papildu informācija:
Evija Klava-Alvatere
VUGD Eiropas lietu un starptautiskās
sadarbības nodaļas
vecākā speciāliste
67075856, 28631158
evija.klava@vugd.gov.lv

 

Sagatavoja:
Ansis Aniņš
VUGD Preses un sabiedrisko
attiecību nodaļas
vecākais speciālists
67075922 , 27899607
ansis.anins@vugd.gov.lv
 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ