Izglābta uz ledus gabala peldoša meitene

30.03.2010

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdina iedzīvotājus, ka atrasties uz ledus ir bīstami.

Vakar, 29.martā, ap plkst.20.05 Jēkabpils ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Daugavā uz atlūzuša ledus gabala atrodas cilvēks. Glābēji nekavējoties ar laivām gar abiem Daugavas krastiem izbrauca, lai pārtvertu ledus gabalu. Jēkabpils daļas ugunsdzēsējiem glābējiem Aigaram Miglānam un Valdim Mačukam izdevās piekļūt pie ledus Daugavas kreisajā krastā jau gandrīz pie pilsētas robežas un nocelt no apmēram 2x2 m lielā ledus gabala 19 gadus vecu meiteni. Meitene uz šī nelielā ledus gabala gandrīz pa Daugavas vidu bija nopeldējusi apmēram 4 km. Kā atzina Jēkabpils glābēji, meitenei ir tiešām ļoti paveicies, jo jau nedaudz tālāk upē sākas krāces un šajā vietā izglābt būtu gandrīz neiespējami.Šogad nelaimes gadījumos uz ledus gāja bojā divi bērni. Saldus novadā 26.martā pārgājiena laikā Cieceres upē iekrita 11 gadus vecs zēns un noslīka. Šīs pašas dienas vakarā Rēzeknes upē ielūza un noslīka 9 gadus veca meitenīte, kura spēlējās uz ledus. Abus bērnus glābēji turpina meklēt, bet diemžēl nesekmīgi.

Ik gadus pavasaros nelaimes gadījumi notiek ne vien ar zemledus makšķerniekiem, bet bojā iet arī bērni. Šo pavasari bojā gājuši divi bērni, 2009.gadā – glābēji no Daugavas izcēluši vienu noslīkušu 10 gadus vecu bērnu, bet 2007. gadā – ūdenskrātuvēs meklēti seši bērni.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) brīdina iedzīvotājus, ka atrasties uz ledus ir bīstami. Skolēniem ir sācies pavasara brīvlaiks un daudzi vieni paši šo laiku pavada mājās. VUGD aicina vecākus pārrunāt ar bērniem un pusaudžiem, cik bīstamas var būt rotaļas uz ledus, kā arī pie pārplūdušas upes. Tāpat jāatgādina, ka bīstams var būt arī ledus, kas atrodas upes krastā, jo vienā mirklī tas to var aiznest straume. VUGD aicina arī apkārtējos cilvēkus nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat bērnus vai pusaudžus atrodamies bīstami tuvu pie ūdenskrātuvēm – sarāt, paskaidrot, ka tā paši riskē ar savu dzīvību. Ja situācija ir bīstama, nekavējoties informēt policiju vai glābējus pa tālruni 112.

2010.gada 30.marts

Sagatavoja:
Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.26183300


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ