L.Mūrniece rīt dosies uz Pļaviņām

24.03.2010

Rīga, 24.marts, LETA. Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) rīt, 25.martā, dosies uz Pļaviņām, kur iespējamo plūdu draudu novēršanai tiks spridzināts Daugavas ledus, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijas preses pārstāve Sintija Virse.
Kā ziņots, Mūrniece jau iepriekš bija solījusi personīgi apmeklēt plūdu visapdraudētākās un smagāk skartās vietas.

Iekšlietu ministre uz Pļaviņām brauks, lai personīgi pārliecinātos, "ka atbildīgie dienesti veic visas nepieciešamās darbības, lai mazinātu iespējamās plūdu sekas un iedzīvotāji tiktu pasargāti."

Kā ziņots, rīt Pļaviņu novadā Daugavas upē plānots spridzināt ledu, aģentūrai LETA pastāstīja Pļaviņu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ainārs Arnītis.

Lai novērstu iespējamos plūdu draudus, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) veiks ledus klājuma atbrīvošanu ar spridzināšanas palīdzību.

Kā paskaidroja Arnītis, spridzināšana notiks Pļaviņu pilsētas teritorijā Daugavas upes šaurākajā vietā - Bebrulejas rajonā.

Speciālisti informē, ka spridzināšanas darbos tiks izmantotas sprāgstvielas, kas nenodarīs kaitējumu iedzīvotāju mājām un būvēm. "Spridzināšana notiek, izurbjot caurumus ledū, zem tā, līdz ar to nekaitēs tuvumā esošajām mājām," klāsta Arnītis.

Pašlaik notiekot aktīvi sagatavošanās darbi, lai rītdien varētu veikt spridzināšanas darbus. Tiekot gan sagatavota spridzināšanas vieta, gan apziņoti novada iedzīvotāji.

Darbu veikšanas laikā aizliegts atrasties uz ledus un atrasties upes tuvumā viena kilometra rādiusā no spridzināšanas vietas.

VUGD preses pārstāve Inga Vetere aģentūrai LETA uzsvēra, ka ekskursantu grupām Jēkabpilī rīt vietas nebūšot. "Uzreiz piebilde, ka ap to spridzināšanas vietu viena kilometra rādiusā būs ierobežojumi - cilvēki netiks laisti klāt. Tā ka tie, kuri tur vēlas kaut ko redzēt, neko neredzēs," brīdināja Vetere.

Jau ziņots, ka Pļaviņu novada pašvaldības civilās aizsardzības komisija jau pagājušajā nedēļā pieņēmusi lēmumu spridzināt Daugavas ledu, lai mazinātu gaidāmo pavasara plūdu izraisītās sekas.

Ledus spridzināšanu var veikt tikai tik ilgi, kamēr ledus ūdenstilpē ir monolīts, tāpēc tas jādara savlaicīgi.

Kā ziņots, iespējamo pavasara plūdu novēršanā NBS ir gatavi iesaistīt deviņas spridzināšanas vienības, kuras nepieciešamības gadījumā varētu spridzināt ledu, trīs helikopterus ūdenskrātuvju novērošanai no gaisa, kā arī 2500 karavīrus un zemessargus.

Jānis Skruzis LETA

24.03.2010

Copyright © LETA

Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ