Skaidrojošā informācija par e-bibliotēkas jautājumu

24.03.2010

2009.gada 12.novembrī pēc vairāku fizisku un juridisku personu iesniegumiem tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 148.panta par autortiesību objektu neatļautu izmantošanu, interneta vietnē www.e-biblioteka.lv.


Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka interneta vietnē www.e-biblioteka.lv  veic autortiesību objektu – grāmatu reproducēšanu (digitālajā, audio un video formātos), publiskošanu un padarīšanu pieejamu sabiedrībai tādā veidā, ka tam var piekļūt individuāli izraudzītā vietā un laikā bez attiecīgās autortiesību īpašnieka atļaujas, tādejādi pārkāpjot vairākas Autortiesību likumā ietvertas normas.

Šā gada martā veicot mājas lapas www.e-biblioteka.lv apskati tika konstatēts, ka iesniedzēju autortiesību pārkāpums turpinās un izplātās jau attiecībā uz vairākiem autortiesību objektiem. Turklāt Elektroniskā informācija mājas lapā www.e-biblioteka.lv tika konstatēts, ka informācija par dažiem no autortiesību objektiem jau tika izdzēsta, kas liecināja par apzinātu noziedzīga nodarījuma pēdu un pieradījumu slēpšanu, sakarā ar ko tika pieņemts lēmums par serveru izņemšanu, uz kuriem atrodas mājas lapa www.e-biblioteka.lv.

Serveru izņemšana notika pamatojoties uz KPL normām, lai nodrošinātu pieradījumus kriminālprocesā, to saglabāšanu veselā neizmainītā stāvoklī, un pārtrauktu autortiesību objektu neatļautu izmantošanu, kā arī lai nodrošinātu Autortiesību likumā ietverto normu izpildi.

Pašlaik EPP vēl nav saņēmusi e-bibliotēkas īpašnieku vēstuli ar lūgumu atcelt lēmumu par izņemto priekšmetu atdošanu Ideju forumam. Pēc iesnieguma saņemšanas tas tiks izskatīts KPL paredzētajā kārtība un tiks aizlemts jautājums par minētā lūguma apmierināšanu vai tā noraidīšanu.

 

Sagatavoja:
Linda Neimane-Zobena
LR IeM Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja vecākā inspektore
Tālr.67075394; 26520000, Fakss 67075057
linda.neimane@vp.gov.lv , www.vp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ