Moldovas Robežsardzes dienesta priekšnieka vizīte Valsts robežsardzē

11.03.2010

Šodien, 11.martā Valsts robežsardzē (VRS) notika preses konference, kuras laikā tika parakstīts Valsts robežsardzes priekšnieka ģenerāļa Normunda Garbara  un Moldovas Republikas Robežsardzes dienesta ģenerāldirektora brigādes ģenerāļa Alekseja Rojbu darba tikšanās protokols, kā arī „Protokols par sadarbību starp LR Valsts robežsardzi un Moldovas Republikas Robežsardzes dienestu personāla profesionālās sagatavošanas jomā”.


Vizītes laikā Puses apmainījās ar informāciju par situāciju uz valstu robežām, kā arī pozitīvi novērtēja sadarbību viltoto dokumentu ekspertīzes jomā.

Moldovas Robežsardzes dienesta delegācija tika informēta par VRS  darbības virzieniem, funkcijām un strukturālajām izmaiņām 2009. un 2010.gadā. Notika informācijas apmaiņa par abu valstu dienestu institucionālās sfēras reformēšanas gaitu. Moldovas kolēģi pievērsa īpašu uzmanību VRS pieredzei sekojošās sfērās: integrētā robežu pārvaldība, ārējās finanšu palīdzības piesaiste un administrēšana, kā arī personāla sagatavošana un kvalifikācijas celšana.

Delegācijas apmainījās viedokļiem par jau realizētajiem sadarbības pasākumiem iepriekš noslēgto projektu „Atbalsta sniegšana Moldovas Republikas Robežapsardzības dienestam” un „Moldovas Republikas Robežsardzes kapacitātes stiprināšana kinoloģijas jomā" ietvaros un vienojās par turpmākās sadarbības pasākumiem. Moldovas puse atbalstīja VRS sniegtos priekšlikumus organizēt 2010.gada maijā Moldovas Robežsardzes dienesta lidostas robežkontroles punkta ekspertu pieredzes apmaiņas vizīti  Latvijā.

Lai attīstību abu pušu mācību iestāžu sadarbību, tika parakstīts „Protokols par sadarbību starp Latvijas Republikas Valsts robežsardzi un Moldovas Republikas Robežsardzes dienestu personāla profesionālās sagatavošanas jomā”. Protokols paredz plašu sadarbību, kuras ietvaros robežsardzes izglītības iestādes organizēs pedagogu un robežsargu profesionālās pieredzes apmaiņas pasākumus, veiks kopīgus zinātniskos pētījumus robežkontroles jomā, rīkos kopīgas konferences un mācību pasākumus, veiks zinātniskās informācijas, mācību literatūras un publikāciju apmaiņu, kā arī piedalīsies izglītības iestāžu rīkotajos kultūras un sporta pasākumos.

Kā jau ziņots, no š.g. 10.- 12.martam Valsts robežsardzē (VRS) savā pirmajā darba vizītē ieradies Moldovas Republikas Robežsardzes dienesta ģenerāldirektors brigādes ģenerālis Aleksejs Rojbu.


 
Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Korne,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: jevgenija.korne@rs.gov.lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ