Pilnveido uzturēšanās atļauju izsniegšanas procedūru

11.03.2010

Izvērtējot līdzšinējo uzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtību ārzemniekiem, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir sagatavojusi jaunus Uzturēšanās atļauju noteikumus, kas turpmāk varētu gan padarīt pārskatāmāku un drošāku uzturēšanās atļauju izsniegšanas mehānismu, gan arī pašiem ārzemniekiem mazinātu birokrātiskās procedūras un iesniedzamo dokumentu daudzumu.


Jaunajā noteikumu projektā paredzēts pilnveidot uzturēšanās atļauju izsniegšanas administratīvo procedūru un ļaut turpmāk ārzemniekiem visus ar uzturēšanās atļauju saistītos dokumentus iesniegt jebkurā no 30 Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajām nodaļām, nevis tikai deklarētās dzīvesvietas teritorijā, kā tas bija iepriekš.

Pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, iesniedzot ārzemnieka izsaukuma pieprasījumu, juridiskām personām vairs nebūs nepieciešams iesniegt Valsts Ieņēmumu dienesta izziņu par stāšanos nodokļu maksātāju uzskaitē un nodokļu nomaksu – šo informāciju uzņēmums varēs tikai deklaratīvi apstiprināt, bet PMLP darbinieki paši šos datus iegūs no attiecīgajiem reģistriem. Ņemot vērā, ka jau šobrīd atļaujas saņemšanas nolūkā iesniegtās izziņas un dokumenti Pārvaldē tiek papildus pārbaudīti valsts informācijas sistēmās (vienotā datorizētā Zemesgrāmatā, VID informācijas sistēmā u.c.), šādas izziņas vairs nav nepieciešamas. Tāpat turpmāk paredzēts atteikties arī no dzīvesvietu un veselības stāvokli apliecinošu izziņu iesniegšanas, ja ārzemnieks atkārtoti pieprasa uzturēšanās atļauju.

Noteikumos ir paplašināts arī to personu loks, kas dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai varēs iesniegt Latvijā, neizceļojot ārpus Šengenas valstu teritorijas. Šādas tiesības noteikumos, papildus jau šobrīd noteiktajām ārzemnieku kategorijām, ir paredzētas piešķirt visiem bezvīzu valstu pilsoņiem, kā arī ārzemniekiem, kuri Latvijā saņēmuši vīzu un darba atļauju.

Nedaudz mainīta arī uzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtība tiem ārzemniekiem, kas iecelti par aizbildņiem vai aizgādņiem Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kā arī ārzemniekiem, kuriem citās ES valstīs piešķirts Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statuss. Šādām personām turpmāk uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai vairs nebūs nepieciešams speciāls Pārvaldē apstiprināts izsaukums.

Pārvaldes sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Uzturēšanās atļauju noteikumi” šodien, 11.martā, iesniegts izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē, taču spēkā tas varētu stāties tikai pēc saskaņošanas ar citām institūcijām, kā arī apstiprināšanas valdībā. Noteikumu projekts interesentiem ir pieejams gan Ministru kabineta mājaslapā internetā, gan arī PMLP lapā www.pmlp.gov.lv, sadaļā Tiesību aktu projekti.

Uzturēšanās atļauja ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegts dokuments, kas dod tiesības ārvalstniekam uzturēties Latvijas Republikā ilgāk par deviņdesmit dienām pusgada laikā. Gada laikā Pārvalde izsniedz un atjauno termiņuzturēšanās vai pastāvīgās uzturēšanās atļaujas aptuveni 20 000 personu, savukārt šā gada 1.janvārī kopumā valstī dzīvoja 40 169 trešo valstu pilsoņi ar derīgām uzturēšanās atļaujām.

 

Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ