Līdz 1.jūnijam jārod skaidrību par e-pasta izmantošanu valsts saziņā ar iedzīvotājiem

09.03.2010

Ministru kabinets šodien, 9.martā, nolēmis pagarināt līdz 1.jūnijam termiņu, kurā atbildīgajām valsts pārvaldes iestādēm nepieciešams izstrādāt un iesniegt valdībā koncepcijas projektu par iedzīvotāju elektroniskās pasta adreses deklarēšanas kārtību un šīs adreses izmantošanu valsts saziņā ar iedzīvotājiem.


Līdz 1.jūnijam Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Satiksmes ministriju, Pašvaldību savienību un Latvijas valsts radio un televīzijas centru nepieciešams iesniegt Ministru kabinetā koncepcijas projektu, kā nodrošināt iedzīvotājiem iespēju maksimāli vienkārši un vienlaikus droši deklarēt savu elektronisko pasta adresi, kā arī šīs informācijas izmantošanas iespējas. Līdzīgi kā šobrīd Iedzīvotāju reģistrā iekļautā personas deklarētā dzīvesvietas adrese, arī oficiāli deklarētā elektroniskā pasta adrese varētu kalpot kā līdzeklis valsts iestāžu saziņai ar iedzīvotājiem – dažādu paziņojumu vai informācijas nosūtīšanai.

Lai izpildītu valdības doto uzdevumu, nepieciešams rūpīgi izvērtēt dažādus personas elektroniskās adreses deklarēšanas variantus, piemēram, izveidot jaunu valsts informācijas sistēmu vai papildināt vienotā portāla www.latvija.lv funkcionalitāti. Tāpat nepieciešams noskaidrot autentifikācijas mehānismus, kādi tiks pielietoti, lai persona piekļūtu savai deklarētajai elektroniskai adresei.


Informācija presei:
Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ