Ostas policijas Rīgas ostā nebūs līdz novembrim

24.02.2010

Rīga, 24.febr., LETA. Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) šorīt parakstījusi rīkojumu par apvienības "Apsardze" darbības pagarināšanu Rīgas ostā līdz šā gada novembrim.

To aģentūrai LETA apstiprināja pati Mūrniece.

Ministre uzsvēra, ka Rīgas osta paliek vienīgais objekts, kurā darbosies "Apsardze". Kā akcentēja ministre, ir svarīgi, lai netiktu apdraudēts ostas darbs.

"Skatījos, kādas intrigas tiek vērptas ap ostas policijas izveidošanu, tādēļ gribu būt droša, ka netiks traucēta stratēģisku kravu pārvadāšana. Ņemot vērā arī Tautas partijas viedokļu maiņu valdības sēdē, skaidrs, ka kādai partijai ir politiskas intereses par ostas policijas izveidošanu, tādēļ, lai novērstu politiķu iejaukšanos drošības garantēšanā, pieņemts lēmums pagarināt apsardzes firmas darbību", sacīja Mūrniece.

Jau ziņots, ka valdībai arī vakar neizdevās vienoties par kopīgu nostāju, gatavojot atbildi Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai par Rīgas brīvostas policijas izveidi.

Pēc Aizsardzības ministrijas (AM) viedokļa uzklausīšanas Ministru kabinets šī jautājuma izskatīšanu atlicis uz nākamo nedēļu. AM vērsusi valdības locekļu uzmanību uz to, ka Rīgas brīvostā ienāk ļoti daudz ASV kuģu, bet ASV varētu iebilst pret pašreizējās kārtības maiņu ostā, ja šo objektu vairs neapsargātu Valsts policija, līdz ar to rastos pamats bažām, ka Rīgas brīvostas pakalpojumi ASV vairs nebūtu saistoši.

Iekšlietu ministrijas sagatavotajā atbildes projektā Saeimas komisijai gan teikts, ka "priekšlikums par Ostas policijas izveidi ir atbalstāms".

Madara Līcīte LETA


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ