Atbildīgās institūcijas nākamo trīs gadu laikā vēl par 20% cer samazināt avārijās bojā gājušo skaitu

17.02.2010

Rīga, 17.febr., LETA. Satiksmes un iekšlietu ministrijas līdz 2013.gadam cer vēl par aptuveni 20% samazināt avārijās bojā gājušo skaitu, šodien preses konferencē paziņoja satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK).

 


Gerhards uzsvēra, ka kopš 2001.gada, kad tika parakstīta Veronas deklarācija ar mērķi samazināt uz ceļiem avārijās bojā gājušo skaitu, līdz 2009.gada beigām Latvijā bojā gājušo skaits samazinājies par 54%, un tas ir viens no labākajiem rādītājiem Eiropā.

Līdz 2013.gadam atbildīgās institūcijas bojā gājušo skaitu cer samazināt līdz 70%, par atskaites punktu ņemot 2001.gadu.

Satiksmes ministrs norāda, ka šo gadu laikā izdevies glābt vairāku simtu cilvēku dzīvības ceļu satiksmes negadījumos. Absolūtos skaitļos situācija gan neesot tik laba un vēl ir daudz darāmā, tomēr Satiksmes ministrija turpmākajiem gadiem izvirzījusi vairākas prioritārās darbības jomas.

Gerhards uzsvēra, ka viena no prioritātēm ir darbs ar neaizsargātākajām iedzīvotāju grupām satiksmes plūsmā - gājējiem un velosipēdistiem. Tāpat par svarīgu tiek nosaukta Latvijas ceļu sistēmas pielāgošana augstākām drošības prasībām. Par pēdējo prioritāti satiksmes ministrs nosauca sabiedrības izglītošanu, tostarp bērnu mācīšanu par ceļu satiksmes drošību jau no 1.klases, beidzot ar jauno autovadītāju apmācību un sabiedrību kopumā.

Gerhards uzskata, ka jāmaina pieeja jauno autovadītāju apmācībā, nevis tikai liekot iekalt likumus, bet radot izpratni, kā un kas jādara uz ceļa. Tāpat esot nepieciešams pilnveidot braukšanas eksāmenus.

Arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) preses konferencē uzsvēra, ka jau vairākus gadus viena no Iekšlietu ministrijas (IeM) prioritātēm ir ceļu satiksmes drošība. Viņasprāt, līdz šim iedzīvotājiem bija priekšstats, ka ceļu policija ir represīva struktūrvienība, taču viss mainoties. Ministre uzskata, ka ceļu policijai jābūt kā atbalstam iedzīvotājiem.

Arī IeM šogad pastiprinātu uzmanību pievērsīšot tieši gājējiem, velosipēdistiem un tam, vai bērni automašīnās tiek piesprādzēti. Lielu atspaidu ceļu policijai došot arī jaunie stacionārie fotoradari, kas uz ceļiem varētu tikt uzstādīti šā gada rudenī.

Par fotoradaru nozīmi ceļu satiksmes uzlabošanā runāja arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš, norādot, ka tieši fotoradaru uzstādīšana ļāvusi Francijā būtiski samazināt uz ceļiem bojā gājušo skaitu. Lukstiņš atminējās 2001.gadu, kad Latvija parakstīja šo Veronas deklarāciju. Viņš atzinās, ka toreiz neticējis Latvijas spējām par 50% samazināt bojā gājušo skaitu, tomēr visu kopīgiem spēkiem tas ir izdevies.


Aija Rutka LETA


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ