Notiks preses konference par sabiedrības informēšanas kampaņu „112”

10.02.2010

Eiropā katru gadu 11.februārī tiek atzīmēta „112 diena”, jo šis datums veido skaitli „112”. Arī Latvijas pilsētās šogad 11.februārī plkst. 11:00 notiks sabiedrības informēšanas kampaņa „112”, ko organizē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests kopā ar Valsts policiju, Pašvaldības policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Latvijas Gāzes avārijas dienestu un sadarbības partneri If apdrošināšanu.

Kampaņas laikā iedzīvotāji tiks informēti par operatīvo dienestu tālruņa numuru “112”, kad un kādos gadījumos ir jāzvana, un kā šis numurs darbojas Latvijā un Eiropas Savienības dalībvalstīs. Tiks veicināta iedzīvotāju gatavība pareizi reaģēt ārkārtas situācijās, zvanot “112”, kā arī pievērsta uzmanība citiem ar „112” saistītiem jautājumiem.

Preses konferences dalībnieki:
Iekšlietu ministre Linda Mūrniece;
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Oskars Āboliņš;
Valsts policijas Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš;
Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs;
Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta p.i. Dr. Semjons Štrihs;
A/S Latvijas Gāzes valdes priekšsēdētājs Dr. Adrians Dāvis;
If apdrošināšanas atlīdzību daļas vadītājs Oskars Hartmanis.

„Kad notiek nelaimes gadījumi, cilvēki bieži vien apjūk un nezina, ko darīt, kur zvanīt, kam prasīt palīdzību. Izmisīgi cenšoties atcerēties, kāds tad bija vajadzīgā dienesta telefona numurs, vērtīgās sekundes tiek zaudētas. Tāpēc mums ir svarīgi cilvēkiem atgādināt tikai vienu telefona numuru – 112. Ceru, ka šī informatīvā kampaņa ļaus nākotnē mums ietaupīt daudzas vērtīgās sekundes un daudzu cilvēku dzīvības,” uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

„Situācijās ar gāzes noplūdi cilvēkiem ir jārīkojas sociāli atbildīgi. Kādreiz var šķist, ka gāzes smaka, kas nāk no kaimiņa dzīvokļa, mani neiespaido. Tomēr gāzes sprādziens var nodarīt ļaunumu ne vien dzīvokļa vai mājas īpašniekam, bet arī kaimiņu veselībai, viņu īpašumiem vai vienkārši garāmgājējiem. Tādēļ, pat ja mājās nav gāzes, ir jāzina kā rīkoties šādās situācijās un pirmkārt ir jāzina, kur zvanīt un saņemt palīdzību, tā Latvijas Gāzes valdes priekšsēdētājs Dr. Adrians Dāvis”
„Notiekot negadījumam ir svarīgi zināt kā rīkoties. Ja apdrošinājuma ņēmējs, apdrošinātais vai tiesīgais lietotājs, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, nav ziņojis attiecīgajiem dienestiem, tad apdrošināšanas sabiedrībai ir tiesības samazināt vai atteikt pilnībā apdrošināšanas atlīdzību.
Gadījumos, ja ir skaidri negadījuma apstākļi, mēs nesamazinām un neatsakām zaudējumu. Tas ir tik vienkārši - 112”, If apdrošināšanas atlīdzību daļas vadītājs Oskars Hartmanis.


Kampaņas mērķi:
• Informēt iedzīvotājus par operatīvo dienestu tālruņa numuru “112”, kad un kādos gadījumos ir jāzvana un kā šis numurs darbojas Latvijā un Eiropas Savienības dalībvalstīs;
• Atgādināt iedzīvotājiem, kad no fiksētā vai mobilā tālruņa, var bez maksas izsaukt operatīvos dienestus Eiropas Savienības dalībvalstīs;
• Veicināt iedzīvotāju gatavību pareizi reaģēt ārkārtas situācijās, zvanot “112”.
• Eiropas Savienībā 11.februāris ir “112 diena”.

Sabiedrības informēšanas kampaņa „112” notiks Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Liepājā un Jelgavā.

Rīgā kampaņas norises vieta būs – Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas laukums, preses konference plkst. 11:00 Centrālās dzelzceļa stacijas ēkā;
Liepājā – Liepājas universitātes laukumā;
Daugavpilī – Vienības laukums pie viesnīcas „Latgola”;
Rēzeknē – Rēzeknes pilsētas Festivāla parks;
Valmierā – Valmieras centrā pie kultūras centra;
Jelgavā kampaņa norisināsies Hercoga Jēkaba laukumā.

Kampaņas laikā sabiedrība tiks informēta par iepriekšminētajiem jautājumiem un tiks izdalīti informatīvi materiāli (uzlīmes ar informāciju kādos gadījumos zvanīt uz tālruni 112), kā arī pasniegti sarkani baloni ar 112 simbolu.


Sagatavoja:
Inese Veisa
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
e-pasts: inese.veisa@vugd.gov.lv
Tel.67075868, 26655399


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ