Pērn par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai aizturētas

04.02.2010

2009.gadā Valsts robežsardzes amatpersonas konstatējušas 11 gadījumus, kad pāri Latvijas Republikas valsts robežai nelikumīgi pārvietotas personas – trešo valstu pilsoņi. Kopumā par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai pērn aizturētas 22 personas – 1 Ukrainas un 21 Latvijas valsts piederīgais.


Lai arī Krimināllikumā sods par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, ja to izdarījusi organizēta grupa, ir paredzēts brīvības atņemšana no 5 līdz 10 gadiem, mantas konfiskācija un policijas kontrole, tas nemazina pārkāpēju vēlmi organizētā grupā pāri valsts robežai nelikumīgi pārvietot trešo valstu pilsoņus. 2009.gadā Valsts robežsardzes amatpersonu aizturēto organizēto grupu, kas nodarbojās ar personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai, skaits salīdzinājumā ar 2008.gadu ir pieaudzis no trīs līdz piecām. 

Pērn, aprīlī Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas Rīgā aizturēja trīs organizētas grupas dalībniekus, Latvijas pilsoņus, kuri organizēja, nodrošināja un atbalstīja 3 Sīrijas Arābu Republikas pilsoņu pārvietošanu pāri valsts robežai, kā arī nodrošināja ar iespēju nelikumīgi uzturēties tiem Latvijas Republikā. Dienu vēlāk tika aizturēts arī organizētās grupas vadītājs, kāds 1960.gadā dzimušais nepilsonis, agrāk sodīts par smago noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Jau aprīļa beigās visi četri Latvijas valsts piederīgie tika atzīti par aizdomās turētajiem noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā pēc Krimināllikuma 285.panta trešās daļas, organizētās grupas vadītājam tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Mēnesi vēlāk par 2 Bangladešas pilsoņu nelikumīgas pārvietošanas pāri valsts robežai organizēšanu, nodrošināšanu un atbalstīšanu Rīgā tika aizturēta vēl viena organizēta grupa četru Latvijas pilsoņu sastāvā.

Šā gada 27.augusta pievakarē ceļa posmā Balvi – Gulbene pie Sitas upes tika aizturēti 4 nelegālie imigranti un 2 Latvijas pilsoņi, savukārt, pāris stundas vēlāk kādā armēņu restorānā Rīgā Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas aizturēja arī organizētās grupas līderi 1959.gadā dzimušo Latvijas pilsoni. Par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai organizētā grupā pret visiem trim Latvijas pilsoņiem tika uzsākts kriminālprocess.

Novembra nogalē, īstenojot starptautisko sadarbību ar Lietuvas, Baltkrievijas un Igaunijas kolēģiem, ilgstošas operatīvās darbības rezultātā tika pārtraukta vēl vienas organizētas grupas noziedzīgu nodarījumu izdarīšana saistībā ar personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un apzinātu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā – 23.novembrī Daugavpilī tika aizturēti 3 Latvijas pilsoņi un 7 Afganistānas pilsoņi bez personu apliecinošiem dokumentiem.

Pērn pēdējā organizētā grupa tika aizturēta īsi pirms gadu mijas, Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas struktūrvienības amatpersonas pierobežā aizturēja trīs Latvijas pilsoņus, kuri organizētā grupā gatavojās veikt personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai. Personu rīcībā ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes, kas minētas Krimināllikuma 285.panta 3.daļā.

Visos minētajos gadījums turpinās izmeklēšana.

Kopumā 2009.gadā robežsargi ir aizturējuši 20 pāri valsts robežai nelikumīgi pārvietotas personas – 7 Afganistānas, 4 Bangladešas, 4 Moldovas, 3 Sīrijas un 2 Ēģiptes pilsoņus.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore, tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ