Sagatavoti normatīvo aktu grozījumi naturalizācijas funkcijas nodošanai PMLP

28.01.2010

Tā kā valdība pieņēmusi lēmumu ar 1.martu Naturalizācijas pārvaldes funkcijas nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrija (IeM) šodien, 28.janvārī, valsts sekretāru sanāksmē iesniegusi saskaņošanai ar citām ministrijām virkni likumprojektu, kuros nepieciešamas izmaiņas.

Kopskaitā grozījumi sagatavoti 13 dažādos normatīvajos aktos, kuri nosaka tādus procesus kā naturalizācijas iesniegumu pieņemšanas un izskatīšanas kārtību, pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas dokumentēšanas kārtību, arī Pilsonības likumā noteikto latviešu valodas prasmes un Latvijas Republikas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un vēstures zināšanu pārbaudi, kā arī citas procedūras. Līdz ar Naturalizācijas pārvaldes likvidēšanu, šajos normatīvajos aktos bija nepieciešams izdarīt labojumus un noteikt, ka turpmāk iedzīvotāji visus ar pilsonības saņemšanu vai zaudēšanu saistītos jautājumus varēs risināt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē un tās struktūrvienībā ar nosaukumu „Naturalizācijas pārvalde”.

Tāpat grozījumos paredzēts, ka visus ar pilsonības jautājumiem saistītos iesniegumus iedzīvotāji varēs iesniegt ne vien 8 lielākajās Latvijas pilsētās, kur līdz šim atradās Naturalizācijas pārvaldes filiāles, bet visās 30 PMLP teritoriālajās nodaļās. Tādējādi šis pakalpojums varētu kļūt iedzīvotājiem pieejamāks un ērtāks.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets 19.janvārī apstiprinājis rīkojuma projektu par Naturalizācijas pārvaldes likvidāciju un tās uzdevumu nodošanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei ar šā gada 1.martu. Jau pagājušajā gadā valdība vienojās, ka Naturalizācijas pārvaldes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes funkcijas daļēji pārklājas, tāpēc līdzekļu ekonomijas nolūkā būtu lietderīgi abas iestādes apvienot.

Andrejs Rjabcevs
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ