PMLP saņem balvu kā labākais arodbiedrības sadarbības partneris

11.01.2010

Lai pateiktos darba devējiem par ieguldījumu sociālā dialoga stiprināšanā un attīstībā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) pagājušajā nedēļā svinīgā pasākumā Spīķeru koncertzālē sveica savus aizvadītā gada labākos sadarbības partnerus. Pie vienas no balvām tika arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde un tās priekšnieks Vilnis Jēkabsons, kas, arodbiedrību skatījumā, atzīts par Sadarbības partneri 2009.

LBAS balvas "Sadarbības partneris – 2009" laureātu vidū šogad bija dažādu lielo uzņēmumu un iestāžu vadītāji no dažādiem Latvijas reģioniem, kas sevi spilgti apliecinājuši sociālā dialoga stiprināšanā un labas sociālās partnerības veidošanā savā darbavietā. Balvas saņēma tādi lielie uzņēmumi kā a/s „Liepājas papīrs”, SIA „LatRosTrans”, „AGA”, „CEMEX”, tāpat atzinīgi tika novērtēta arodbiedrību sadarbība ar izglītības un medicīnas iestādēm, taču Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde bija viena no nedaudzām valsts pārvaldes iestādēm, kuras sadarbība ar darbiniekus pārstāvošo arodbiedrību novērtēta tik pozitīvi.

"Zinu, ka daudzos uzņēmumos uz arodbiedrībām raugās negatīvi, taču, sadarbojoties ar mūsu arodbiedrību, es vienmēr esmu uzsvēris, ka mums nav ko dalīt – gan arodbiedrības, gan mans kā Pārvaldes priekšnieka darba mērķis ir rūpēties par savu darbinieku labklājību un izaugsmes iespējām. Ja jau mums mērķis ir viens, tad, manā skatījumā, produktīva sadarbība ir labākais ceļš, kā kopīgi uz šo mērķi virzīties," pēc balvas saņemšanas gandarījumu pauda Vilnis Jēkabsons.

Kā pasākuma atklāšanas runā uzsvēra LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, pagājušais gads visās nozarēs ir bijis ļoti smags, tādēļ ir īpašs prieks, ka, neskatoties uz problēmām, ir bijis daudz uzņēmumu un iestāžu, kas tiešām rūpējušies par saviem darbiniekiem.

Pasākumu Sadarbības partneris Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība rīkoja jau piekto gadu, taču šī ir pirmā reize, kad tajā apbalvojumu saņem Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Balva tiek pasniegta uzņēmumu un iestāžu vadītājiem, kas ar savu darbību ir veicinājuši sociālās partnerības stiprināšanos un devuši ieguldījumu sociālā dialoga attīstīšanā. Arodorganizāciju izvirzītie sadarbības partneri tiek izvērtēti pēc konkrētiem kritērijiem – noslēgtiem koplīgumiem, papildu garantijām darbiniekiem, sociāli ekonomisko jautājumu risināšanas, kā arī arodbiedrību aktivitātēm sniegtā atbalsta un citiem kritērijiem.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē arodorganizācija pastāv kopš 1997.gada, kad tā apvienoja 85 biedrus, pašreiz arodorganizācijas biedru skaits ir trīskāršojies un tā ir Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu darbinieku arodbiedrības (LAKRS) sastāvdaļa. LAKRS ietilpst Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā.

,
ANDREJS RJABCEVS
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
priekšnieka palīgs preses un sabiedriskajos jautājumos
Tālr.67219185, mob.26458928
andrejs.rjabcevs@pmlp.gov.lv, www.pmlp.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ