gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Paaugstina sodu par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu

03.04.2020

Piektdien, 3. aprīlī, Saeima pieņēma Iekšlietu ministrijas izstrādātos grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (Likumā), kas paredz paaugstināt naudas sodu par  ārkārtējās situācijas laikā noteikto pasākumu un ierobežojumu neievērošanu. 


Likums paredz noteikt fiziskajām personām naudas sodu no desmit līdz divtūkstoš eiro un juridiskajām personām  no simt četrdesmit līdz piectūkstoš eiro par administratīvajiem pārkāpumiem, par kuriem paredzēta administratīvā atbildība Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 42. pantā, t.i. par epidemioloģisko prasību neievērošanu, un LAPK 176.2  pantā, t.i. par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Tāpat Likums papildināts ar 176.3 pantu, kas paredz piemērot naudas sodu no desmit līdz divtūkstoš euro par informācijas nesniegšanu saistībā ar infekcijas slimības izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā par to, ka persona ir inficējusies ar attiecīgo infekcijas slimību, ir bijusi kontaktā ar inficētu personu vai ir bijusi infekcijas slimības perēklī, ja personai šāda informācija tiek pieprasīta.

Par 176.2 un 176.3 pantā minētajiem pārkāpumiem var sodīt ne tikai Valsts policija, bet arī pašvaldības policija.

Lai būtiski atslogotu Valsts policijas amatpersonu un ārstniecības personu resursus, kas ārkārtējās situācijas laikā ir būtiski noslogotas, kā arī ievērojot to, ka alkohola koncentrāciju precīzi var noteikt ar tehniskajiem līdzekļiem, proti, verificētām portatīvām mērierīcēm, likumā  noteikta administratīvā atbildību par atteikšanos veikt pārbaudi alkohola koncentrācijas noteikšanai, ja pārbaude tiek veikta, izmantojot portatīvo mērierīci.


Sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja p.i.
Tālr.: 67219213
Mob.: 29120858
E-pasts: maris.zarins@iem.gov.lv


Atpakaļ