Iekšlietu ministrija izsaka līdzjūtību atjauntās Latvijas pirmā iekšlietu ministra Aloiza Važņa tuviniekiem

10.02.2020

Iekšlietu ministrija izsaka visdziļāko līdzjūtību atjaunotās Latvijas pirmā iekšlietu ministra Aloiza Važņa tuviniekiem, viņam mūžībā aizejot.


Aloiza Važņa biogrāfija ir nesaraujami saistīta ar mūsu valsts vēsturi un jo īpaši ar Iekšlietu ministrijas un visas iekšlietu nozares vēsturi.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens: “Aloizs Vaznis pārņēma iekšlietu ministriju laikā, kad bruka vecās iekšlietu struktūras, un bija no jauna jāceļ mūsu valsts drošība. Strādājot Latvijas labā līdz pat pēdējam elpas vilcienam, un ievērojot augstākos ētikas, morāles un profesionalitātes standartus, viņš ir paraugs mūsu sabiedrībai, kā nevis padoties, bet stāvēt pretī jebkurām grūtībām. Izsaku visdziļāko līdzjūtību Aloiza Važņa tuviniekiem, draugiem un kolēģiem, viņu mūžībā aizvadot”.

1934.gadā dzimušais A. Vaznis 1958.gadā beidzis Latvijas Valsts universitātes Juridisko fakultāti, iegūstot jurista kvalifikāciju.

Dienesta laikā Iekšlietu ministrijā A.Vaznis ir pierādījis augstas organizatora spējas, iniciatīvu, personisko vīrišķību, prasīgumu pret sevi un padotajiem. 1990.gadā ar Latvijas Republikas Augstākās Padomes lēmumu A.Vaznis tika iecelts iekšlietu ministra amatā, un viņa vadībā tika uzsākta radikāla iekšlietu sistēmas reforma, sākot veidot neatkarīgās Latvijas Republikas policiju.
A.Važņa vadībā ieguldījumu Latvijas Republikas neatkarības saglabāšanā 1990. – 1991.gadā deva arī Latvijas Iekšlietu ministrijas darbinieki. Viņi veidoja organizētu spēku, ar kuru bija jārēķinās Latvijas neatkarības pretiniekiem, kas negribēja pieļaut situācijas stabilizēšanos Latvijā, tai skaitā organizējot specvienības OMON kaujinieku uzbrukumus dažādiem Iekšlietu ministrijas objektiem un Iekšlietu ministrijas ēkai. Labi organizētie un motivētie Iekšlietu ministrijas spēki šo apdraudējumu spēja novērst.

2009. gadā Aloizam Vaznim par sevišķiem nopelniem Latvijas labā tika piešķirts Viestura ordenis.

2000.gadā A. Vaznis sāka strādāt par zvērinātu advokātu birojā "Platacis un partneri".

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob.: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ