Sabiedriskās drošības apakšpadomi iepazīstina ar aktualitātēm iekšlietu nozarē

26.01.2018

Ceturtdien, 25. janvārī Iekšlietu ministrijā notika Sabiedriskās drošības trīspusējās sadarbības apakšpadomes (SDA) sēde. SDA sēdi šoreiz rotācijas kārtībā vadīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.


Sēdes dalībnieki tika iepazīstināti ar amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm darba samaksas sistēmas izvērtējuma rezultātiem un ieteikumiem sistēmas pilnveidošanai. Par prezentētiem pētījuma rezultātiem un ieteikumiem notika arī diskusija.

Sēdes ietvaros tika konceptuāli atbalstīta arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības iniciatīva veikt grozījumus SDA nolikumā, lai palielinātu dalībpušu pārstāvju skaitu. Katra dalībpuse līdzšinējo piecu pārstāvju vietā, pēc grozījumu apstiprināšanas Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē, varēs deleģēt SDA septiņus pārstāvjus, ieskaitot dalībpuses vadītāju.

SDA ir Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes institucionālās sistēmas sastāvdaļa, kuru uz paritātes pamatiem veido valdības (Iekšlietu ministrija), Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izvirzītie pārstāvji. SDA nodrošina un veicina sadarbību un līdzdalību sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanā un tās lēmumiem ir rekomendējošs raksturs.

 


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363 Mob:29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ