Starptautiskajā konferencē diskutē par vardarbības pret sievietēm novēršanu

22.05.2014

Ceturtdien, 22.maijā, notiek starptautiska konference /Novēršana, aizsardzība un reaģēšana uz vardarbību pret sievietēm: no normatīvajiem aktiem līdz to efektīvai izpilde/, kas tiek rīkota ar Somijas vēstniecības, Lielbritānijas vēstniecības un Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja atbalstu. Pasākumā piedalās vairāki izcili eksperti no Somijas un Austrijas, kā arī Pasaules Veselības organizācijas, kas strādā ar vardarbības novēršanas jautājumiem.  


Konferences laikā eksperti pārrunā vardarbības pret sievietēm gadījumus, dalās pieredzē, strādājot ar cietušajiem un vardarbības veicējiem, kā arī meklē labākos iespējamos risinājumus šīs problēmas mazināšanai.

Konferencē uzstājas nacionālo un starptautisko sieviešu cilvēktiesību aktīviste Austrijā un Eiropas tīkla par vardarbību pret sievietēm WAVE līdzdibinātāja Roza Logāra. Viņa ir piedalījusies Austrijas valdības darba grupā, kas izstrādāja normatīvo regulējumu, tādejādi Austrijai 1997.gadā kļūstot par pirmo Eiropas valsti, kurā vardarbības ģimenē gadījumos dzīvesvieta ir jāpamet vardarbības veicējam, nevis cietušajam.

Konferencē uzstājas vairāki eksperti no Somijas, piemēram, Lapzemes Universitātes krimināltiesību profesore Tertu Utriainena, kuras pētniecības interešu sfēra ir seksuālas vardarbības pret sievietēm jautājumi, Somijas policijas virsniece Satu Veri, galvenā padomnieka pienākumu izpildītāja krimināllietās par vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm un Mika Varankivi – eksperts vardarbības ģimenē gadījumu intervencē no nevalstiskās organizācijas Lyömätön linja, kas strādā ar agresīviem vīriešiem ar mērķi palīdzēt viņiem mainīt savu uzvedību.

Pasākumā piedalās arī Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālā biroja eksperts, Frančesko Mitis.

Tāpat konferencē piedalās labklājības ministrs Uldis Augulis, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis, Somijas vēstniece Latvijā Pirko Hemeleinena, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vēstniece Latvijā Sēra Kaulija, Tieslietu ministrijas valsts sekretāres vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medina, kā arī citi Latvijas speciālisti.

Konferencē aicināti piedalīties Valsts policijas darbinieki, pašvaldības policijas institūciju darbinieki, tiesneši, veselības aprūpes speciālisti, sociālo pakalpojumu sniedzēji u.c.

 Konferenci vada Gundega Tentere, Resursu centra sievietēm “Marta” sabiedrisko attiecību speciāliste, savukārt konferences paneļdiskusijas vadīs Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme un Valsts policijas priekšnieka vietniece Renāte Fila.

Vardarbības pret sievietēm problēma ir ļoti aktuāla Eiropā, tostarp arī Latvijā – ES Pamattiesību aģentūras 2014.gadā publicētā pētījuma rezultāti liecina, ka no vardarbības ģimenē Latvijā katru dienu cieš vairāk nekā 100 sievietes.Informāciju sagatavoja:
Viktorija Buraka, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv


 


Atpakaļ