Štokenbergs trijām skolniecēm piešķirs Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmes par pašaizliedzību, glābjot slīkstošu zēnu

31.08.2011

Ceturtdien, 1. septembrī iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieku Oskaru Āboliņu apmeklēs Rīgas Valsts 2. ģimnāziju, Rīgas 25. vidusskolu, kā arī Rīgas Pļavnieku pamatskolu sakarā ar Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmes „Par pašaizliedzību” piešķiršanu minēto izglītības iestāžu audzēknēm, kuras šā gada 1. augustā izglāba Daugavā slīkstošu zēnu.
 


„Šīs skolnieces izrādīja apbrīnojamu drosmi, riskējot ar savām dzīvībām. Pateicoties viņām, tika glābta viena zēna dzīvība, un meitenes ir pozitīvs piemērs ne tikai saviem vienaudžiem, bet arī pieaugušajiem, kuri šo nelaimes gadījumu vēroja no malas un neiesaistījās,” uzsver A. Štokenbergs. Ministrs pauž prieku, ka viena no drosmīgajām meitenēm mācās Rīgas 25.vidusskolā, kuru ir absolvējis arī viņš.

Apbalvojuma zīmes skolu audzēknēm ministrs un VUGD priekšnieks pasniegs skolu 1. septembra svinīgajos pasākumos: Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā ap pulksten 9.00, Rīgas 25. vidusskolā ap pulksten 10.00 un Rīgas Pļavnieku pamatskolā ap pulksten 11.00.

Jāatgādina, ka šā gada augusta sākumā Iekšlietu ministrija saņēma no Valsts ugunsdrošības dienesta priekšnieka ieteikumu triju meiteņu apbalvošanai, un lēma par Iekšlietu ministrijas apbalvojuma „Par pašaizliedzību" piešķiršanu. Šādu apbalvojumu piešķir personām   par pašaizliedzīgu rīcību, glābjot dzīvību vai īpašumu. Apbalvojumam personu ir tiesīgi ieteikt Iekšlietu  ministrijas  un ministrijas padotības iestāžu vadītāji.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ