Iekšlietu ministre ar tieslietu ministru pārrunā starpnozaru sadarbības jautājumus

09.02.2011

Attēls
Attēls

Trešdien, 9.februārī iekšlietu ministre Linda Mūrniece tikās ar tieslietu ministru Aigaru Štokenbergu un pārrunāja Iekšlietu ministrijas piedāvājumus grozījumiem Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm disciplināratbildības likumā.


L. Mūrniece uzskata, ka šis likums ir pārāk demokrātisks un par sistēmā notikušajiem pārkāpumiem darbiniekus sodīt ir grūti, tāpēc veicot atbilstošu grozījumus šajā likumā ir jāatgriežas pie sistēmas, kad disciplīna bija pamatu pamats iekšlietu sistēmā.

Tika pārrunāta pēc traģiskajiem notikumiem Jēkabpilī iekšlietu ministrijas aktualizētā nepieciešamību panākt bargākas sankcijas Krimināllikumā paredzētajiem noziegumiem par uzbrukumu varas pārstāvjiem.

Ministru pārrunāto tēmu lokā bija arī aizturēto personu konvojēšanas procesa efektivizēšana, abu ministriju padotībā esošo ekspertīžu iestāžu darbība, kā arī administratīvā aresta izslēgšanu no administratīvo sodu sistēmas un citi jautājumi.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ