gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Valsts robežsardze varēs pieprasīt autovadītājiem uzrādīt dokumentus visā valsts teritorijā

28.10.2010

Šodien, 28. oktobrī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts likumprojekts „Grozījums Ceļu satiksmes likumā”, kas paredz noteikt pienākumu mehāniskā transportlīdzekļa vadītājam uzrādīt dokumentus pēc robežsarga pieprasījuma ne tikai pierobežā, bet arī visā pārējā valsts teritorijā, lai nodrošinātu vienlīdz efektīvu nelikumīgās imigrācijas apkarošanu valstī kopumā. 


Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 25. pantu un „Ceļu satiksmes noteikumiem” mehāniskā transportlīdzekļa vadītājam jāuzrāda dokumentus (vadītāja apliecību, transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentus u.c.) arī pēc robežsargu pieprasījuma. „Ceļu satiksmes noteikumi” paredz pienākumu transportlīdzekļa vadītajam arī apturēt transportlīdzekli pēc robežsarga norādījuma.

Minētie pienākumi šobrīd attiecas uz ierobežotu valsts teritoriju – pierobežu, kas atbilstoši Valsts robežas likumam gar ārējo sauszemes robežu ir nosakāma, ne šaurāka par 30 kilometriem, bet gar iekšējo sauszemes robežu, – ne šaurāka par 15 kilometriem.

Ņemot vērā to, ka Valsts robežsardzei nelikumīgo imigrāciju jāapkaro visas valsts teritorijā, tad pienākums vadītājam apturēt transportlīdzekli, kā arī uzrādīt attiecīgos dokumentus tikai pierobežā, nenodrošina iespēju vienlīdz efektīvi apkarot nelikumīgo imigrāciju valstī kopumā.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ