Biežāk pieprasa izziņas no Sodu reģistra

14.10.2010

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra (IEM IC) apkopotā Sodu reģistra statistika liecina, ka šogad ir palielinājās izsniegto izziņu skaits par sodāmību/nesodāmību. Šogad no Soda reģistra vidēji mēnesī izsniegtas 1 327 izziņas. Statistikas dati liecina, ka palielinās izsniegto izziņu skaits, kas ir pieprasītas elektroniski, kā arī to izziņu skaits, kas ir pasūtītas, izmantojot Latvijas diplomātisko pārstāvniecību starpniecību.


 

  Izziņas saņemšanas veids

2008.gadā vidēji mēnesī

2009.gadā vidēji mēnesī  

2010.gadā vidēji mēnesī  

Izziņas, kas izsniegtas parastā kārtībā, uz vietas

789

921

982

Izziņas, kas pieprasītas, izmantojot e-pakalpojumu

15

224

272

Izziņas, kas nosūtītas Ārlietu ministrijas Konsulārajam departamentam

65

54

73

Kopā

869

1 199

1 327

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IEM IC priekšnieka vietnieks Juris Melderis izsniegto izziņu skaita pieaugumu izskaidro ar darbaspēka migrāciju uz ārvalstīm un nepieciešamību apliecināt nesodāmības faktu darba devējam, ka arī ar uzturēšanās atļauju formēšanu ārvalstīs.

Atgādinām, ka izziņu no Sodu reģistra var pasūtīt un saņemt dažādos veidos, - persona var personīgi ierasties IEM IC vai arī pieprasīt izziņu elektroniski. Fiziskas personas prombūtnē pieprasījumu var iesniegt jebkura persona, bet fiziskās personas prombūtnē sagatavoto izziņu var saņemt tikai fiziskās personas pilnvarota persona, uzrādot notariāli apliecinātu pilnvaru. Plašāka informācija par izziņām no Sodu reģistra ir pieejama IEM IC mājaslapā: http://www.ic.iem.gov.lv/?q=lv/node/86.

Savukārt, ārvalstīs esoša persona, izziņu no Sodu reģistra var pasūtīt un saņemt, izmantojot Latvijas diplomātisko pārstāvniecību starpniecību. Informācija par Latvijas Republikas pārstāvniecībām ir pieejama Ārlietu ministrijas mājaslapā: http://www.mfa.gov.lv/lv/Ministrija/mission.

Jau ziņots, ka IEM IC piedāvā arī citus e-pakalpojumus. No šodienas ikvienam interesentam, apmeklējot IEM IC interneta mājaslapu, ir iespēja izmantot jaunu e-pakalpjumu „Transportlīdzekļa pārbaude”. Šis pakalpojums būs noderīgs, lai pirms automašīnas iegādes vai izīrēšanas noskaidrotu, vai transportlīdzeklis nav nozagts un izsludināts meklēšanā Latvijas teritorijā. Pakalpojums bez maksas pieejams jebkurai personai un tā izmantošanai nav nepieciešams elektroniskais paraksts vai cita veida autorizācija.

 
Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Atpakaļ