L.Mūrniece: Baltkrievijas un Latvijas iekšlietu sistēmu sadarbība ir sekmīga

23.09.2010

Šodien, 23. septembrī, iekšlietu ministre Linda Mūrniece Iekšlietu ministrijā tikās ar Baltkrievijas Republikas iekšlietu ministru Anatoliju Kuļešovu un pārrunāja aktuālos abu valstu sadarbības jautājumus.


Abu valstu iekšlietu ministri tikšanās laikā norādīja, ka līdz šim sadarbība abu valstu starpā ir bijusi veiksmīga, īpaši pieredzes apmaiņas un apmācību jomā. Kā norādīja iekšlietu ministre L.Mūrniece: „Latvijas un Baltkrievijas kā kaimiņvalstu sadarbība ir uzskatāma par ilgstošu un ciešu. Mūsu dienesti piedalās dažādos projektos, organizē mācības un meklē risinājumus kopīgajām problēmām. Latvijas un Baltkrievijas iekšlietu sistēmas iestāžu sadarbība ir labs paraugs daudzpusīgām un uz rezultātu vērstām kaimiņattiecībām”.

Baltkrievijas iekšlietu ministrs A. Kuļešovs norādīja, ka Baltkrievijā ir attīstīta mācību bāze, tāpēc viņš ir ieinteresēts rīt, 24. septembrī apmeklēt Valsts policijas koledžu, iepazīties ar Latvijas mācību bāzi un pārrunāt iespējas tālākās sadarbības paplašināšanai apmācību jomā. Jāatgādina, ka šī gada 9.jūlijā, Latvijas iekšlietu ministres vizītes laikā Baltkrievijā, amatpersonas vienojās par sadarbības attīstīšanu apmācību jomā, kā rezultātā Latvijas policistiem tiek sniegta iespēja iziet apmācību kursus Baltkrievijas mācību bāzēs.

Tikšanās laikā amatpersonas arī pārrunāja noziedzības situāciju valstī. Baltkrievijas puse informēja par izstrādātajiem plāniem noziedzīgo nodarījumu un cilvēktirdzniecības apkarošanā, kā arī sniedza informāciju par šo plānu izpildi.

Baltkrievijas iekšlietu ministrs Anatolijs Kuļešovs Latvijā ir ieradies divu dienu vizītē. Vizītes ietvaros Baltkrievijas delegācija tika iepazīstināta ar IeM ēku kompleksu, savukārt rīt, 24. septembrī apmeklēs Valsts policijas koledžu, tiks iepazīstināta ar Valsts policijas autotransportu un ekipējumu, kā arī vēros specvienību „Alfa” un „Omega” paraugdemonstrējumus.
Baltkrievijas delegācijas sastāvā ietilpst Baltkrievijas iekšlietu ministrs Anatolijs Kuļešovs un Baltkrievijas Iekšlietu ministrijas Starptautiskās sadarbības pārvaldes priekšnieks Mihails Starikovičs.

Latvijas pusi tikšanās reizē pārstāvēja iekšlietu ministre Linda Mūrniece, valsts sekretāre Ilze Pētersone un Valsts policijas priekšnieks, ģenerālis Valdis Voins.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv

 


Atpakaļ