No administratīvi sodītiem ārzemniekiem iekasēs soda naudu

14.09.2010

Šodien, 14. septembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīti Satiksmes ministrijas un Iekšlietu ministrijas(IEM) iesniegtie grozījumi „Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, precizējot kārtību kā tiek nodrošināta administratīvo naudas sodu iekasēšana no ārzemniekiem, kuri Latvijā izdarījuši administratīvi sodāmus pārkāpumus.


Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” paredz papildināt kodeksu un ieviest jaunu piespiedu līdzekli – „garantijas nauda” ar mērķi nodrošināt uzlikto naudas sodu iekasēšanu no ārzemniekiem, kuri LR teritorijā ir izdarījuši administratīvos pārkāpumus, kas paredzēti LAPK 46., 149.4, 149.8, 149.15, 167., 171.pantā un ārvalstīs reģistrēta transporta līdzekļa vadītāja, kurš izdarījis pārkāpumu, kura izskatīšana ir Autotransporta inspekcijas kompetencē.

Minētajos Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantos, kuru izskatīšana ir piekritīga Valsts policijai, ir paredzēta atbildība, piemēram, par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā, par agresīvu braukšanu, par sīko huligānismu, par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī un citiem pārkāpumiem.

Šobrīd administratīvā pārkāpuma protokols un citi dokumenti administratīvā pārkāpuma lietā tiek sastādīti valsts valodā. Pēc IEM priekšlikuma, lai nodrošinātu informāciju par garantijas naudu personai saprotamā valodā, paredzēts, ka informācija par pienākumu noteiktā termiņā labprātīgi iemaksāt garantijas naudu, tiks sniegta rakstveidā trīs valodās, piemēram, latviešu, krievu un angļu valodā.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece jau norādījusi, ka šobrīd tas, vai Latvijā administratīvo pārkāpumu izdarījis ārzemnieks samaksās naudas sodu, ir atkarīgs tikai no viņa godaprāta un sirdsapziņas. Lai neveidotos situācijas, ka ārzemnieks Latvijā izdara pārkāpumu, Valsts policijas darbinieki viņam uzliek naudas sodu, bet viņš mierīgi aizbrauc prom, to nesamaksājis, ir izstrādāti grozījumi „Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Garantijas naudas iekasēšana naudas sodu nomaksai būtu šobrīd efektīvākais problēmas risinājums.
Grozījumi stāsies spēkā pēc to izskatīšanas Saeimā.


Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ