Uzdod rast risinājumu garantijas naudas iekasēšanai no administratīvi sodītiem ārzemniekiem

16.08.2010

Šodien, 16.augustā, pēc Ministru kabineta komitejas sēdes iekšlietu ministre Linda Mūrniece uzdevusi Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas amatpersonām nedēļas laikā rast risinājumu, kā iekasēt garantijas naudu sodu nomaksai no ārzemniekiem, kuri izdarījuši administratīvi sodāmu pārkāpumu.


„Šobrīd tas, vai Latvijā administratīvo pārkāpumu izdarījis ārzemnieks samaksās naudas sodu, ir atkarīgs tikai no viņa godaprāta un sirdsapziņas. Likumdošana neparedz efektīvus mehānismus, kā no viņa šo naudas sodu iekasēt. Tādēļ veidojas situācija, ka ārzemnieks Latvijā izdara pārkāpumu, Valsts policijas darbinieki viņam uzliek naudas sodu, bet viņš mierīgi aizbrauc prom, to nesamaksājis, un nekādas sankcijas viņam par to nedraud,” norāda iekšlietu ministre L.Mūrniece.

Kā norāda iekšlietu ministre, kamēr starpvalstu līmenī nav izveidots vienots sodu piespiedu piedziņas mehānisms, Latvijā ir nepieciešams noteikt pagaidu regulējumu. Šobrīd efektīvākais risinājums būtu garantijas naudas iekasēšana naudas sodu nomaksai.

Lai nodrošinātu lēmuma par naudas soda uzlikšanu izpildi attiecībā pret ārvalstīs reģistrēto transporlīdzekļu vadītājiem, kuri Latvijas Republikas teritorijā ir izdarījuši dažādus administratīvos pārkāpumus, Ministru kabineta komitejas sēdē šodien izskatīja Satiksmes ministrijas izstrādātos grozījumus „Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, kuros tiek paredzēta garantijas naudas iekasēšana no ārzemniekiem, kas izdarījuši ar ceļu satiksmes drošību saistītus pārkāpumus.

Tiesībsargājošo iestāžu darbinieki arvien vairāk saskaras ar ārzemniekiem, kas izdara administratīvos pārkāpumus, piemēram, nokārto dabiskās vajadzības pie Brīvības pieminekļa, pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, atrodas narkotisko vai alkoholisko vielu iespaidā sabiedriskā vietā utt., un pēc izceļošanas no Latvijas Republikas teritorijas, neveic tiem uzliktā naudas soda nomaksu likumā noteiktajā termiņā.

 

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
Mob: 29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ