Sagatavo Latvijas un Portugāles sadarbības līgumu cīņai ar organizēto noziedzību

17.06.2010

Iekšlietu ministrija valsts sekretāru sanāksmē 17.jūnijā iesniedza Latvijas Republikas un Portugāles Republikas sadarbības līguma par cīņu pret transnacionālo organizēto noziedzību projektu. Paredzēts, ka līgums nodrošinās tiesisko ietvaru valstu sadarbībai cīņā pret transnacionālo organizēto noziedzību saskaņā ar attiecīgajiem normatīvajiem aktiem.


Sadarbības līguma projekts paredz abu pušu sadarbību, lai cīnītos pret terorismu un noziedzīgiem nodarījumiem, kas apdraud sabiedrisko drošību un kārtību, kā arī savstarpējo informācijas apmaiņu šajās jomās.

Sadarbība starp pusēm attiecībā uz narkotisko vielu un psihotropu vielu nelegālas aprites apkarošanu ietver informācijas apmaiņu par tādu personu vai objektu atrašanās vietu un identificēšanu, kas saistīti ar transnacionālo organizēto noziedzību, kā arī informācijas apmaiņu par cilvēku tirdzniecību, sieviešu un nepilngadīgo seksuālu izmantošanu, nelegālu migrāciju vai zagtu transportlīdzekļu nelegālu apriti, nelikumīgi iegūtu naudas vai citu līdzekļu vai produktu legalizēšanu vai šaujamieroču, munīcijas un sprāgstvielu vai kodolieroču nelegālu apriti.

Sadarbības līgums, stiprinās abu valstu kopējās pūles cīņā pret organizēto noziedzību visās tās formās un dos iespēju praktiski attīstīt abu valstu sadarbību un tiešus sakarus starp abu pušu kompetentajām tiesību aizsardzības iestādēm, lai informācijas apmaiņa par plānotajiem vai izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem būtu operatīva. Līgums paredz arī personu datu aizsardzību, kas nodoti sadarbības ietvaros.

Iekšlietu ministrijai (IeM) līdz šim ir izveidojušās veiksmīgas divpusējās attiecības ar vairākām valstīm un ar lielāko daļu no tām jau ir parakstītas dažādas vienošanās par sadarbību. Līdzīgi līgumi ir noslēgti ar 25 valstīm (Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Lietuvu, Igauniju, Maltu, Kipru, Ungāriju u.c.). Izstrādāti vēl 12 līguma projekti (Krievija, Grieķija, Kolumbija, Ekvadora, Rumānija u.c.).

Līguma projekts un papildus dokumenti pieejami Ministru kabineta mājas lapā (http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40180517).


Mareks Matisons
 
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
mareks.matisons@iem.gov.lv www.iem.gov.lv;
twitter.com/IeM_gov_lv; www.draugiem.lv/IeM-gov-lv 

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ