Lūdz rast iespēju mežu uzraudzīšanā iesaistīt „simtlatniekus”

01.06.2010

Šodien, 1.jūnijā, iekšlietu ministre Linda Mūrniece nosūtīja vēstuli labklājības ministram Uldim Augulim, kurā lūdz rast iespēju mežu ugunsdrošības uzraudzībā iesaistīt ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu īstenoto programmu ietvaros nodarbinātos jeb tā sauktās „simtlatnieku” programmas dalībniekus.


26.maijā notikušo sarunā laikā starp Iekšlietu ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts meža dienestu (VMD) par sadarbību un koordinētu rīcību meža ugunsgrēku novēršanā, VMD ģenerāldirektors J.Kinna kā būtisku problēmu minēja to, ka finansu trūkuma dēļ šogad nav iespējams nodrošināt nepārtrauktu cilvēku klātbūtni visos ugunsnovērošanas torņos. Savukārt, „simtlatnieku” programmā nodarbinātos šajos pasākumus nevar iesaistīt, jo to neatļauj šīs programmas nosacījumi, lai gan pašvaldības, apzinoties mežu ugunsgrēku bīstamību, būtu gatavas novirzīt šos cilvēkus mežu uzraudzībai. Sanāksmes dalībnieki nolēma uzrunāt Labklājības ministrijas pārstāvjus par šo jautājumu un meklēt kopīgu risinājumu.

„Mežu ugunsnedrošajā laika posmā pastāvīga meža uzraudzība ir ļoti būtiska, jo tā ļauj savlaicīgi konstatēt ugunsgrēka sākšanos un sekmēt tā ātrāku nodzēšanu, novēršot postošas sekas,” pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

 

Mareks Matisons

Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv;
twitter.com/IeM_gov_lv; www.draugiem.lv/IeM-gov-lv

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ