Pabeigta pārbaude par valsts valodas prasmju līmeni Valsts policijā

02.03.2010

 Reaģējot uz iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces norādījumiem, ka valsts valodas nezināšana atbilstošā līmenī nav savienojuma ar darbu Valsts policijā (VP), ir pabeigta pārbaude par dienesta darbinieku valsts valodas prasmju atbilstību normatīvajos aktos noteiktajam. Pēc pārbaudes rezultātiem secināts, ka tikai apmēram 3% VP strādājošo (219 personām) valodas zināšanas nav atbilstošas dienesta pienākumu veikšanai.


Valsts policija informēs šos darbiniekus par nepieciešamību uzlabot latviešu valodas prasmes un līdz šā gada 1.oktobrim veikt atkārtotu valodas prasmju atestāciju.

„Mēs reaģējam uz iedzīvotāju pausto vēlmi – saņemt kvalitatīvu profesionālo palīdzību no iekšlietu sistēmas darbiniekiem. Arī turpmāk pievērsīsim uzmanību VP darbinieku latviešu valodas prasmēm un sekosim līdzi, lai tie Valsts policijā strādājošie, kuru valsts valodas prasmes atzīmētas kā nepilnīgas, apgūtu valsts valodu un veiktu atkārtotas valodas pārbaudes,” skaidroja iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Nepieciešamo valsts valodas prasmes līmeni profesionālo un amata pienākumu pildīšanai Valsts policijas amatpersonām nosaka Ministru kabineta 2009.gada 7.jūlija noteikumi Nr.733 „Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību profesionālo un amata pienākumu veikšanai, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai un valsts nodevu par valsts valodas prasmju pārbaudi”.

 

Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213,
mareks.matisons@iem.gov.lv www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ