Vienojas izdot grāmatu par pirmo LR iekšlietu ministru M.Valteru

25.02.2010

Šodien, 25.februārī, notika iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces un bijušo iekšlietu ministru tikšanās, kuras laikā tās dalībnieki atbalstīja ideju izdot piemiņas grāmatu par pirmo LR iekšlietu ministru Miķeli Valteru, kā arī finansiāli nodrošināt šīs grāmatas izdošanu.

 


„Miķelis Valters bija izcila personība jaunajā, neatkarīgajā Latvijas valstī. Viņš no pašiem pamatiem izveidoja iekšlietu sistēmu, kas tajā nestabilajā laikā veiksmīgi funkcionēja. Viņa lēmumos un atziņās visi nākamie iekšlietu ministri ir smēlušies padomus, kā rīkoties, arī es. Esmu lepna, ka mēs spējam godināt M.Valtera piemiņu un cilvēkiem sniegt iespēju uzzināt par viņa neizmērojamo ieguldījumu Latvijas iekšlietu sistēmas izveidošanā,” uzsver iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

L. Mūrniece arī izsaka lielu paldies bijušajiem iekšlietu ministriem par to, ka tie atbalstījuši šo ideju un piekrituši finansiāli nodrošināt grāmatas izdošanu.

Savu finansiālo ieguldījumu sniegs esošā iekšlietu ministre un bijušie iekšlietu ministri.

Grāmatas autors ir vēsturnieks un filozofs Rihards Rubīns, kurš daudzu gadu garumā ir uzkrājis vēsturiskus dokumentus, arhīva materiālus, vēstules, kā arī M.Valtera sievas A.Jākobsones atmiņas un stāstījumus.

Tikšanās reizē piedalījās Aloizs Vaznis, Māris Gulbis un Dzintars Jaundžeikers. Savu piekrišanu grāmatas izdošanai jau iepriekš ir pauduši Ziedonis Čevers, Dainis Turlais, Jānis Ādamsons, Ēriks Jēkabsons, Mareks Segliņš un Ivars Godmanis.

Grāmatu plānots dāvināt skolām un bibliotēkām visā Latvijā.


Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
tel.67219363, 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ