Cīņai ar organizēto noziedzību sadarbosies ar Itāliju

17.02.2010

Lai uzlabotu tiesībsargājošo iestāžu cīņu pret organizēto noziedzību, terorismu, nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti, Latvijas atbildīgās institūcijas turpmāk varētu oficiāli sadarboties arī ar Itālijas speciālajiem dienestiem.

 


To paredz Iekšlietu ministrijas sagatavotais un 11.februārī, saskaņošanai Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtais likumprojekts „Par Latvijas Republikas valdības un Itālijas Republikas valdības sadarbības līgumu par cīņu pret organizēto noziedzību, terorismu un nelegālu narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru apriti”.

Sadarbības līgums paredz abu pušu sadarbību, lai cīnītos pret terorismu un noziedzīgiem nodarījumiem, kas apdraud sabiedrisko drošību un kārtību. Sadarbība ietver informācijas apmaiņu par  teroristu grupām, notikumiem, iesaistītajām personām, izmantoto tehniku un līdzekļiem. Tāpat ar informāciju plānots apmainīties cīņai pret organizēto noziedzību, tās veidiem un tendencēm un  cīņai pret narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru nelegālo apriti, lai noteiktu iesaistītās personas, izcelsmes un galamērķa vietas, izgatavošanas metodes u.c.

Sadarbībā no Latvijas puses iesaistīsies Iekšlietu ministrija, Valsts policija, Drošības policija, Valsts robežsardze, Valsts ieņēmumu dienests, savukārt Itālijas Republiku pārstāvēs Itālijas Iekšlietu ministrija.

Sagatavotais valdības līmeņa sadarbības līgums pirms parakstīšanas vēl saskaņojams ar citām atbildīgajām institūcijām un jāapstiprina Ministru kabinetā.
Iekšlietu ministrijai līdz šim ir izveidojušās veiksmīgas divpusējās attiecības ar vairākām valstīm un ar lielāko daļu no tām jau ir parakstītas dažādas vienošanās par sadarbību.
Ir līdzīgi līgumi noslēgti ar Austrijas Republiku, ASV, Baltkrieviju, Baltijas valstīm, Čehijas Republiku un Vācijas Federatīvo Republikas.

Regulāri tiek veikti aktīvi sadarbības pasākumi, pieredzes apmaiņa un divpusējā dialoga uzturēšana ar citām valstīm.

Iekšlietu ministrijas divpusējā sadarbība norisinās vairākos līmeņos, notiek gan ekspertu līmeņa konsultācijas, piemēram, par līgumu projektiem, gan augstākā – ministru – līmeņa tikšanās.
Iekšlietu ministrijas kompetencē esošos Latvijas republikas divpusējos un daudzpusējos starptautisko līgumus iespējams aplūkot www.iem.gov.lv sadaļā Starptautiskā sadarbība.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ