L.Mūrniece: Valsts policijā strādājošajiem ir jāprot latviešu valoda

01.02.2010

Pēc medijos izskanējušajām ziņām, ka Rīgas Latgales policijas iecirknī valodas inspektori konstatējuši, ka vairākiem policijas darbiniekiem ir viltotas valodas apliecības, Iekšlietu ministrija pastiprināti pārbaudīs, vai Valsts policijas darbiniekiem ir amata pienākumu pildīšanai atbilstošs valsts valodas prasmes līmenis un derīgas valodas apliecības.

 


„Policists, kas neprot valsts valodu, nevar strādāt policijā, jo valsts valodas nezināšanas dēļ viņš nevar pilnvērtīgi palīdzēt cilvēkiem. Viņš nespēj uzklausīt cilvēku liecības, fiksēt tās, kvalitatīvā līmenī aizpildīt dokumentus, veikt lietas izmeklēšanu un līdz ar to veikt savus amata pienākumus nepieciešamā līmenī,” pauž iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ir saņēmusi vairākus iedzīvotāju iesniegumus, kuros tie norāda uz atsevišķu policijas darbinieku nespēju ar viņiem komunicēt valsts valodā pienācīgā līmenī un līdz ar to palīdzēt. Šie iesniegumi ir nosūtīti Valsts policijas priekšniekam Valdim Voinam pārbaudes veikšanai un nepieciešamo pasākumu īstenošanai, lai nodrošinātu, ka Valsts policijas darbinieki prot valsts valodu atbilstošā līmenī un tiem ir derīgas valodas prasmes līmeni apliecinošas apliecības.

 

Mareks Matisons
 
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184
mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ