Iekšlietu ministre Linda Mūrniece aicina arodbiedrības iesniegt priekšlikumus atalgojuma sistēmas uzlabošanai

27.01.2010

Šodien, 27. janvārī, notika Iekšlietu ministrijas operatīvā sanāksme, kurā piedalījās policistu intereses pārstāvošās arodbiedrības. Tikšanās laikā arodbiedrību pārstāvji tika informēti par tām izmaiņām, kas skar amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm atalgojumu un sociālās garantijas līdz ar „Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma” pieņemšanu.

 

„Neskatoties uz informatīvo darbu, kas ikdienā tiek veikts, gan policistiem, gan citu iekšlietu sistēmas dienestu darbiniekiem vēl arvien nav pilnībā skaidrs, vai šogad viņu atalgojumu un sociālās garantijas neskars kādas izmaiņas. Tāpēc arodbiedrību pārstāvjus šodien detalizēti informējām par visām tām normām un izmaiņām, kas jaunajā atlīdzības likumā skar amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm. Vēlreiz gribu uzsvērt, ka atalgojums un pamata sociālās garantijas iekšlietu sistēmas darbiniekiem šogad nemainās un paliek esošajā līmenī. Nelielas izmaiņas saistās ar to, ka atsevišķas sociālās garantijas tiek likvidētas vai vienādotas visā valsts pārvaldē,” skaidro iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Tā kā līdz šī gada 31.maijam Iekšlietu ministrijai kopā ar Tieslietu ministriju ir jāizstrādā un Ministru kabinetā (MK) jāiesniedz jauni MK noteikumi, kas noteiks amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm atalgojumu, kā arī ar vairākām citām ministrijām jāizstrādā un jāiesniedz MK virkne noteikumu, kas noteiks sociālo garantiju veidus un apmēru amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, tad iekšlietu ministre Linda Mūrniece aicināja arodbiedrības iesniegt savus priekšlikumus, ko vajadzētu iestrādāt jaunajos noteikumos.

Iekšlietu ministre arī informēja arodbiedrību pārstāvjus, ka aprīļa sākumā atkal tiks organizēta iekšlietu sistēmas darbinieku konference. Arodbiedrības tiek aicinātas iesūtīt savus priekšlikumus konferences dienaskārtībai. Savukārt no 4. līdz 5. jūnijam Kandavā notiks Iekšlietu ministrijas Sporta sezonas noslēguma sacensības un arodbiedrības ir aicinātas sniegt materiālo, kā arī cita veida palīdzību to organizēšanā un norisē.

Tikšanās fotomirkļos skatāma šeit

Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka nākamā tikšanās ar arodbiedrībām tiks organizēta 31.martā.

Šajā tikšanās reizē piedalījās Andrejs Melnalksnis no Neatkarīgās policistu arodbiedrības, Valerijs Markuns no Latvijas apvienoto biedru arodbiedrības, Agris Sūna no Latvijas apvienotās policistu arodbiedrības un Alberts Odzelevičs no Latvijas sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības. Savukārt no Iekšlietu ministrijas puses tikšanās reizē piedalījās iekšlietu ministre, valsts sekretāre un dienestu un aģentūru vadītāji.

 

Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213, Mob.tālr.: 28698184, mareks.matisons@iem.gov.lv
www.iem.gov.lv; twitter.com/IeM_gov_lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

1 komentārs

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ