Augstākas prasības arī pašvaldības policijas darbiniekiem

14.01.2010

Iekšlietu ministrija izstrādājusi un šodien, 14.janvārī, Valsts sekretāru sanāksmē pieteikusi likumprojektu „Grozījumi likumā „Par policiju”, kurā paredzēts noteikt prasības, kādām jāatbilst personai, kura ieņem pašvaldības policijas darbinieka amatu.


Grozījumi izstrādāti, jo šobrīd nav noteiktas prasības kādām jāatbilst pašvaldības policijas darbiniekam ne likumā „Par policiju”, ne kādā citā ārējā normatīvajā aktā. Ņemot vērā, ka viens no pašvaldības policijas uzdevumiem ir Valsts policijas un Drošības policijas atbalstīšana sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, nav pieļaujams, ka pašvaldības policijas darbinieka amata pienākumus var veikt persona, kuras reputācija, personīgās īpašības vai profesionālās spējas rada šaubas par atbilstību ieņemamam amatam, piemēram, persona, kura sodīta par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Saskaņā ar izstrādātajiem grozījumiem, par pašvaldības policijas darbinieku varēs būt persona, kas sasniegusi pilngadību, nav sodīta, tiesāta, saukta pie kriminālatbildības par tīšu noziedzīgu nodarījumu, prot latviešu valodu un ir ieguvusi vismaz vidējo izglītību. Savukārt, lai pretendētu uz priekšnieka vai priekšnieka vietnieka amatu papildus būs nepieciešama arī augstākā izglītība un iekšlietu ministra akcepts.

Likumprojektā paredzēts, ka šīs normas stājas spēkā ar šā gada jūliju, tādēļ pārejas noteikumos paredzēts, ka tie pašvaldības policijas darbinieki, kuri pieņemti darbā līdz 2010.gada 1.jūlijam un neatbilst nevienai no noteiktajām prasībām varēs ieņemt amatu ne ilgāk kā līdz 2010.gada 1.novembrim. Savukārt darbinieki bez vidējās izglītības varēs ieņemt amatu līdz 2013.gada 1.septembrim, bet pašvaldības policijas priekšnieki un viņu vietnieki, kuriem nebūs augstākās izglītības, amatus varēs ieņemt līdz 2016.gada 1.septembrim. Tas nozīmē, ka likumā ir paredzēts laiks, lai darbinieki iegūtu ieņemamajam amatam atbilstošu izglītību.

Rīgas Pašvaldības policijā šāda kārtība ir ieviesta jau pirms tika izstrādāti minētie grozījumi likumā "Par policiju".

Sagatavotais grozījumu projekts vēl saskaņojams ar citām ministrijām un atbildīgajām institūcijām, bet pēc tam to skatīs valdībā.


Sagatavoja:
Sintija Virse
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26368442, sintija.virse@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026
 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ