Ģirģens: Krīzes apstākļos nevaru atbalstīt JKP nesamērīgi dārgo vīziju Liepājas cietuma būvniecībai

Šodien, 4. jūnijā pēc tieslietu ministra J. Bordāna prezentētā plāna Liepājas cietuma būvniecībai Ministru kabineta ārkārtas sēdē, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens pauda atsevišķo viedokli, iebilstot Jaunās konservatīvās partijas vīzijai un uzsverot nepieciešamību tagadējos krīzes apstākļos prioritizēt valsts drošību un uzņēmējdarbības attīstību.
Lasīt vairāk

Ģirģens ar ES iekšlietu ministriem apspriedīs Šengenas zonas normālas darbības atjaunošanu pēc Covid-19

Piektdien, 5. jūnijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens piedalīsies Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru neformālajā videokonferencē, kurā tiks apspriesti nepieciešamie pasākumi, lai atjaunotu Šengenas zonas normālu darbību, kā arī tiks diskutēts jautājums par cilvēku  ieceļošanu no trešajām valstīm.
Lasīt vairāk

Latvijas pilsonībā uzņemtas 55 personas

Otrdien, 2. jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 55 personas, tajā skaitā 2 viņu nepilngadīgos bērnus.
Lasīt vairāk

Administratīvā atbildība par ierobežojumu pārkāpšanu būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Ceturtdien, 28. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavoto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Likumprojekts), kas paredz, ka par ierobežojumu pārkāpšanu, kas saistīti ar Covid-19 izplatību, tiek noteikta administratīvā atbildība tādā pašā apmērā kā līdz šim arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.
Lasīt vairāk

Ģirģens: Saeimā iesniegtie grozījumi neatrisinās problēmu ar cigarešu piedāvātājiem

Pirms vairāk, nekā pusgada iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tieslietu ministrijas darba grupā iesniedza ierosinājumus Krimināllikuma grozījumos, kas paredzētu noteikt kriminālatbidību par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju neatkarīgi no tās daudzuma, un ļautu apkarot to visos tās posmos. Trešdien, 27. maijā, Saeimas Juridiskā komisija grozījumus virzīja izskatīšanai Saeimā, taču tie tika būtiski koriģēti, izslēdzot iespēju saukt pie atbildības arī tādas personas, kuras tikai piedāvā nopirkt nelegālās cigaretes, bet pie kurām tās faktiski neatrodas. Tādējādi netiks pilnībā atrisināta nelegālās cigarešu tirdzniecības piedāvājuma problēma.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrs iesniedz izskatīšanai Saeimā likumprojektus viltus ziņu apkarošanai

Šodien, 27. maijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens iesniedza politiskās partijas “KPV LV” Saeimas frakcijai sagatavotus grozījumu ierosinājumus divos likumos – likumā “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” un likumā “Elektronisko plašsaziņas lī-dzekļu likums” - lai veicinātu viltus ziņu apkarošanu Latvijā. Grozījumi ir izstrādāti iekšlie-tu ministra pavasara sākumā sasauktās darba grupas viltus ziņu apkarošanai rezultātā, pēc kā iesaistītās iestādes sniedza savus priekšlikumus.
Lasīt vairāk

Izveido Latvijas pārstāvju grupu Latvijas – Lietuvas robežas uzturēšanas jautājumu koordinēšanai

Otrdien, 26. maijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu „Par Latvijas Republikas pārstāvju grupu Latvijas – Lietuvas Kopējā komisijā valsts robežas jautājumos”, kas apstiprina Latvijas pārstāvju grupu darbam Latvijas – Lietuvas Kopējā komisijā.
Lasīt vairāk

Ģirģens: informāciju par rīcību draudu situācijā iedzīvotāji saņems mobilajā telefonā

Pēc Iekšlietu ministrijas ierosinājuma šodien, 21. maijā, Ministru kabinets atbalstīja grozījumus likumprojektā “Grozījumi Elektronisko sakaru likumā” kas paredz noteikt pie-nākumu mobilo sakaru  operatoriem katastrofas vai katastrofas draudu gadījumā izziņot saviem sakaru lietotājiem un abonentiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sagatavoto informāciju par nepieciešamo rīcību.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrija sveic Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu Latvijas Ugunsdzēsības 155. gadadienā un Ugunsdzēsēju un glābēju dienā!

Valdības stratēģija nākamajam Covid-19 ierobežošanas posmam: stingri veselības drošības pasākumi sadzīvē un pakāpenisks ierobežojumu samazinājums

Ceturtdien, 7. maijā, Ministru kabinets pagarināja ārkārtējo situāciju līdz 9. jūnijam, vienlaikus pieņemot lēmumu par pakāpenisku atsevišķu ierobežojumu atcelšanu vai samazināšanu. Obligāts priekšnoteikums šo ierobežojumu mazināšanai ir visu fiziskās distancēšanās un epidemioloģisko drošības pasākumu stingra ievērošana ikdienā visās jomās arī turpmāk.
Lasīt vairāk

Ģirģens: 9. maijs pandēmijas laikā bija izaicinājums dienestiem, taču šogad tas noritēja salīdzinoši mierīgi un ar 8 reizes mazāk apmeklētājiem kā parasti

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu, ievērojot distancēšanās prasības. Rīkojums nešķiro cilvēkus pēc tautības, nedala cilvēkus tādos, kuriem ir tiesības nolikt ziedus, un kuriem nav, kā arī respektē katra cilvēka personisko motivāciju ziedu nolikšanai, it sevišķi gadījumos, kad personas piemin bojāgājušos radiniekus. 4. maijā arī es ar dēlu noliku ziedus pie Brīvības pieminekļa, svinot Latvijas neatkarības atjaunošanu. Protams, pastāv izņēmumi attiecībā uz personām, kas atklāti cildina nacistiskās Vācijas un PSRS noziegumus pret cilvēci vai pārkāpj valstī noteikto sabiedrisko mieru un kārtību,” pauž iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens. … Lasīt vairāk

Šodien notiks Baltijas valstu iekšlietu ministru videokonference par Covid-19 ierobežojumu atvieglošanu

Ģirģens uzdevis Valsts policijai uzsākt resorisko pārbaudi par masku iepirkumu no Ķīnas

Šodien, 07.05.2020. iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdevis vadības uzdevumu Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājam A.Grišinam atbilstoši Kriminālprocesa likumā noteiktajai kārtībai organizēt resoriskās pārbaudes uzsākšanu saistībā ar gandrīz 900 000 eiro vērto individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no Ķīnas, ko realizējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kā pasūtītājs, Nacionālais veselības dienests (NVD) kā koordinējošā institūcija, un SIA “GP Nord” kā piegādātājs. Portālā “www.delfi.lv” 2020.gada 7.maijā publicētajā rakstā “Gandrīz miljonu vērtā 'airBaltic' krava no Ķīnas: masku sertifikāts nederīgs, respiratori – neatbilstoši”  minētā informācija, iespējams, liecina par Krimināllikuma XIX nodaļā “Noziedzīgi nodarījumi tautsaimniecībā” un/vai Krimināllikuma XXIV nodaļā “Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā” paredzētu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.
Lasīt vairāk

Šaušanai nepārveidojamu gāzes ieroču un signālieroču iegādei nevajadzēs atļauju

Otrdien, 5. maijā, Ministru kabinets pieņēma MK noteikumus “Kārtība, kādā klasificē gāzes ieročus un signālieročus un pārbauda to atbilstību E kategorijai, kā arī E kategorijas ieroču tehniskās specifikācijas”.
Lasīt vairāk

Pēc Ģirģena rīkojuma izdevies organizēt vēl ap 20 tonnu spirta nodošanu valsts un pašvaldību iestādēm dezinfekcijai

Ar mērķi ietaupīt papildus valsts budžeta līdzekļus, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens uzdevis rīkojumu Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA) bez maksas nodot izmantošanai valsts un pašvaldību iestāžu dezinfekcijas vajadzībām ap 20 tonnām spirtu saturoša šķidruma. Spirta šķidrums ir izņemts lietiskais pierādījums krimināllietā, kas bija Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes lietvedībā. Šķidrumu sākotnēji bija paredzēts iznīcināt, taču tagad to varēs izmantot kritiskās infrastruktūras sanitāro normu vajadzībām.
Lasīt vairāk

Iekšlietu nozares amatpersonai pagarina dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā

Otrdien, 5. maijā, Ministru kabinets (MK) nolēma pagarināt dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) vienai Valsts robežsardzes amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi.
Lasīt vairāk

Iekšlietu ministrija sveic visus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošans dienā!

Autovadītāji turpmāk nevarēs atteikties no pūšanas alkometrā

Otrdien, 21. aprīlī Ministru kabinets pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2018. gada 27. novembra noteikumos Nr.719 „Kārtība, kādā nosaka alkohola koncentrāciju asinīs un izelpotajā gaisā un konstatē narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmi”.
Lasīt vairāk

Valsts policijas priekšnieka vietniekam Andrejam Grišinam piešķir ģenerāļa pakāpi

Otrdien, 21. aprīlī Ministru kabinets piešķīra ģenerāļa speciālo dienesta pakāpi Valsts policijas priekšnieka vietniekam, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšniekam pulkvedim Andrejam Grišinam.
Lasīt vairāk

Latvijas pilsonībā uzņemtas 82 personas

Otrdien, 21. aprīlī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 82 personas.

Lasīt vairāk