Notiks preses konference par bērnu un jauniešu drošību vasaras brīvlaikā

20.05.2016

Pirmdien, 23. maijā, plkst.12.00, Līvu Akvaparkā, Viestura ielā 24, Jūrmalā, notiks preses konference par bērnu un jauniešu drošību vasaras brīvlaikā, kā arī informatīvi izglītojošā projekta “Esi drošs – neesi pārdrošs” fināls Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem.


Jau pēc nedēļas lielākajai daļa skolēnu mācību gads būs noslēdzies, un sācies ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks. Braukšana ar riteni, peldēšanās, ugunskuru un grilu kurināšana, sēņošana un ogošana, kā arī pastaigas svaigā gaisā pa pļavām un mežiem – tās ir tikai dažas no aktivitātēm, kuras trīs mēnešu laikā pamēģinās skolēni. Lai šovasar iztiktu bez lieliem un traģiskiem nelaimes gadījumiem, operatīvo un drošības dienestu pārstāvji savlaicīgi informēs par bērnu un jauniešu drošību vasaras brīvlaikā.

Preses konferencē plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tiks informēti par bērnu un jauniešu vispārējo drošību, drošību uz ūdens un tā tuvumā, kā arī ūdens izklaides parkos, nelaimes gadījumiem uz ūdens, drošību uz ceļa, ceļu satiksmes negadījumos iesaistītajiem un cietušajiem bērniem un jauniešiem, drošu rīcību ar dabasgāzi, kā arī par aktuālāko statistiku bērnu un jauniešu traumatismam.

Preses konferencē piedalīsies Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere, A/S “Latvijas Gāze” Ekspluatācijas un tehniskās daļas vadītājs Normunds Krūmiņš un Līvu Akvaparka Glābšanas dienesta vadītājs Artis Kampenuss. 

Plašsaziņas līdzekļiem tiks piedāvāta iespēja filmēt un fotografēt praktiskos paraugdemonstrējumus ar profesionālu glābēju piedalīšanos par rīcību kritiskās situācijās, kā arī intervēt jauniešus – konkursa dalībniekus, kuri konkursā apgūst praktiskas zināšanas drošības jautājumos. 

Konkursa “Esi drošs - neesi pārdrošs” finālā piedalīsies 10 septīto un astoto klašu komandas no Rīgas, Jēkabpils, Aizupes, Sējas, Daugmales, Penkules, Balviem, Salaspils un Skrīveriem, lai cīnītos par titulu “Visdrošākā klase 2016”.

Jau ziņots, ka Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Līvu Akvaparku, A/S „Latvijas Gāze”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu rīko informatīvi izglītojošu konkursu “Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem.    Konkursa mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību ārkārtas  situācijās, kā arī pievērst uzmanību problemātikai, kas skar skolēnu izglītošanu ar drošību saistītiem jautājumiem.

Plašsaziņas līdzekļi aicināti pieteikt savu dalību preses konferencei iepriekš pa tālruni 29494943, kā arī ierašanās gadījumā paņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu. Ņemot vērā, ka preses konference norisinās Līvu Akvaparkā Jūrmalā, plašsaziņas līdzekļiem no Rīgas tiek nodrošināts transports uz un no preses konferences – par šādu nepieciešamību lūgums informēt iepriekš pa tālruni 29494943.   

       

Sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363 Mob:29494943
E-pasts: gunta.skrebele@iem.gov.lv


 


Atpakaļ