Valsts robežsardzes priekšnieks parakstīs saprašanās memorandu ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem

16.12.2009

Latvijas Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars šodien, 16.decembrī tiksies ar Igaunijas Robežsardzes pārvaldes ģenerāldirektoru brigādes ģenerāli Roland Peets, kurš Latvijā ieradies Igaunijas iekšlietu ministra Marko Pomeranta delegācijas sastāvā.


Tikšanās mērķis ir parakstīt Saprašanās memorandu starp Latvijas Republikas Valsts robežsardzi, Igaunijas Republikas Robežsardzes pārvaldi un Lietuvas Republikas Valsts robežsardzes dienestu par sakaru virsnieka punkta darbību Krievijā. Vizītes laikā paredzēts Igaunijas Robežsardzes vadību iepazīstināt ar Latvijas Valsts robežsardzes sakaru virsnieku Gruzijā un Baltkrievijā darbības rezultātiem, kā arī ar konkursa kārtībā izvēlēto sakaru virsnieku Krievijā.

No Lietuvas puses trīspusējo Saprašanās memorandu par sakaru virsnieka punkta darbību Krievijā parakstīs Lietuvas Robežsardzes dienesta Štāba priekšnieks pulkvedis Genadijus Kuzņecovas rīt, 17.decembrī, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Robežapsardzības iestāžu Štābu priekšnieku darba tikšanās ietvaros.

Solidaritātes migrācijas plūsmu pārvaldības programmas 2007. – 2013.g. Ārējo robežu fonda ietvaros 2009.gada februārī Eiropas Komisija izsludināja pieteikumu
konkursu. 2009.gada augustā Eiropas Komisija apstiprināja Valsts robežsardzes granta pieteikumu finansējuma saņemšanai. Šajā konkursā Latvijas Republikas Valsts robežsardze uzvarēja ar projektu – „Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas imigrācijas sakaru virsnieka punkta izveidošana Krievijā”. Projektu kopējais darbības laiks ir 18 mēneši.

Projekta mērķis ir paplašināt un nodrošināt ar Eiropas Savienības ārējo robežu drošību saistītā imigrācijas sakaru virsnieka tīkla nodibināšanu, kas veicinās rezultatīvāku darba uzdevumu pildīšanu migrācijas plūsmas kontrolē, pārstāvot Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas un Igaunijas Republikas, kā arī Eiropas Savienības intereses imigrācijas jautājumos, izveidojot un uzturot tiešus kontaktus, savas kompetences ietvaros iegūt, analizēt un sniegt nepieciešamo informāciju nelegālās imigrācijas novēršanas un apkarošanas jautājumos.

2010.gada janvārī Valsts robežsardze kā sakaru virsnieku uz Krieviju (Maskavu) nosūtīs pašreiz esošo Iekšlietu ministrijas Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta nozares atašeju robežsardzes jautājumos Ukrainā un Moldovā majoru Raimondu Deičmani.


Informāciju sagatavoja: Kristīne Pētersone,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore,
tālrunis 67075739, 28364592, kristine.petersone@rs.gov.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ