gerbonis Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrija

Saeimas komisija: LU sekmīgi pārņem Policijas akadēmijas mācību programmas

15.12.2009

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, uzklausot atbildīgo institūciju pārstāvjus, otrdien, 15.decembrī, vērtēja Latvijas Policijas akadēmijas (PA) likvidācijas līdzšinējo gaitu, paužot cerību, ka Latvijas Universitātē (LU) sekmīgi tiks turpināts izglītības process drošības jomai būtiskās nozarēs.

 

"Guvām pārliecību, ka, neskatoties uz sākotnējām bažām, Policijas akadēmijas likvidācijas process norit sekmīgi. Patlaban izdarīts viss nepieciešamais, lai akadēmijas studenti no jaunā gada varētu turpināt studijas Latvijas Universitātē. Studiju programmas ir licenzētas, un studiju procesam nepieciešamā specifiskā materiāli tehniskā bāze pārņemta," atzina komisijas priekšsēdētājs Juris Dalbiņš.

Savukārt komisijas sekretārs Ainars Latkovskis atzinīgi vērtēja, ka PA studiju programmas pārņem tieši Latvijas Universitāte. "Ja iepriekš komisijai bija bažas par procesa gaitu, tad patlaban jau ir skaidrs, ka viss būs kārtībā. Latvijas Universitāte spēj piedāvāt augsta līmeņa izglītību, un esmu pārliecināts, ka Policijas akadēmijas studiju programmu pārņemšanas process arī tālāk noritēs sekmīgi," teica A.Latkovskis.

Kā noskaidroja deputāti, pildot ar Iekšlietu ministriju noslēgto vienošanos, Latvijas Universitāte 25.novembrī licenzējusi četras no Policijas akadēmijas pārņemtās studiju programmas, bet nākamgad tās tiks arī akreditētas.

Tāpat visiem PA studējošajiem tiks sniegta iespēja par tādu pašu studiju maksu turpināt iesāktās studijas LU. Lai studenti varētu apgūt kriminālistiku un operatīvo darbību, LU rīcībā nodots specifiskais aprīkojums un mācību telpas, informēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire.

Papildu informācija:
Tālr.: 67087218,
mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ