"Materiālo rezervju" un Iekšlietu īpašumu valsts aģentūras vietā izveidos Nodrošinājuma valsts aģentūru

07.04.2009

Ministru kabinets šodien, 7.aprīlī, izskatīja Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādāto rīkojuma projektu par valsts aģentūras „Materiālās rezerves” apvienošanu ar Iekšlietu īpašumu valsts aģentūru, kas tādējādi ļautu ietaupīt gan budžeta līdzekļus, gan arī padarītu efektīvāku resursu pārvaldi. Plānots, ka abu līdzšinējo aģentūru vietā ar šā gada 1. jūliju darbu sāks jauna tiešās pārvaldes iestāde – Nodrošinājuma valsts aģentūra.


Kā galvenais iemesls abu aģentūru reorganizācijai ir nepieciešamība IeM rast veidus, kā samazināt pašreizējos tēriņus un vienkāršot administratīvās pārvaldes procesu, kas veicinās deleģēto funkciju un uzdevumu efektīvāku īstenošanu. Līdz ar jaunās Nodrošinājuma valsts aģentūras izveidošanu šīs funkcijas tiks apvienotas vienā dienestā, un tas ļautu optimizēt ne tikai materiālos, bet arī personāla resursus, jo samazinātos to darbinieku skaits, kas nepieciešams atbalsta funkciju veikšanai – grāmatvedībā, lietvedībā, kā arī abu aģentūru administratīvajā pārvaldē. Kopumā reorganizācija gadā rastos ietaupījums aptuveni 60 tūkstošus latu no jau tā būtiski samazinātā budžeta - abām aģentūrām kopumā finansējums darbinieku atlīdzībai jau pašreiz ir samazināts par vairāk nekā 430 tūkstošiem latu gadā, nekā sākotnēji tika plānots 2009.gadam.

Lai nodrošinātu valsts budžeta līdzekļu ietaupījumu un efektīvu izlietojumu, abās reorganizētajās aģentūrās šogad jau samazinātas (vai līdz 1.maijam samazinās) 135 štata vietas, no kurām 74 vietas bija paredzētas jaunā IeM administratīvā kompleksa Čiekurkalna 1.līnijā uzturēšanai. Šīs funkcijas tagad nodotas valsts akciju sabiedrībai „Valsts nekustamie īpašumi”.

Paredzēts, ka jaunveidojamā Nodrošinājuma valsts aģentūra darbu sāks šā gada 1. jūlijā, un tās galvenās funkcijas būs darbs ar valsts materiālo rezervju veidošanu un glabāšanu, kā arī krimināllietu vai administratīvo pārkāpumu lietu pierādījumu, izņemtās mantas vai dokumentu glabāšana, realizācija vai iznīcināšana. Tāpat aģentūra būs atbildīga par IeM un tās padotības iestāžu rīcībā esošā īpašuma pārvaldīšanu, renovēšanu un būvēšanu, kā arī centralizēto iepirkuma procedūru veikšanu dienestu vajadzībām.

IeM arī iepriekš notikušas aģentūru apvienošanas vai likvidēšanas. Optimizējot padotības iestāžu struktūru, no šā gada 1. janvāra savu darbību izbeigusi valsts aģentūra „Iekšlietu ministrijas sporta centrs”, kura funkcijas pārņēma IeM Veselības un sociālo lietu valsts aģentūra.

Sagatavoja:
Iekšlietu ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67219363, Mob.tālr.: 26425373, dace.udre@iem.gov.lv
Čiekurkalna 1.līnija 1, k-2, Rīga. LV 1026

 


Komentāra pievienošana

Komentāra pievienošana

Jūsu komentārs tiks nosūtīts mājas lapas administratoram, līdz apstiprināšanai tas nebūs pieejams mājas lapas publiskajā daļā.Atpakaļ